23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

Mostecko - Kam si vyrazit během pátečního státního svátku a víkendu od 5. do 7. července? Vybírat můžete z našich tipů. Najdete mezi nimi turistiku, něco pro motoristy, milovníky zvířat i neobvyklé zábavy.

Přeshraniční putování pod Flájemi

Za naším prvním tipem se musíte vydat do hor. V pátek 5. července v 11 hodin přímo na státní hranici mezi ČR a Německou spolkovou republikou – Sasko se koná první putování stezkou okolo Flájského plavebního kanálu. Součástí akce je otevření přeshraniční dřevěné lávky pro pěší přes Bystrý potok. Na účastníky putování čeká řada nevšedních zážitků jako například slavnostní fanfáry, ukázky drobných řemesel od místních příhraničních českých i německých domovských spolků, zhlédnutí starých krušnohorských hornických uniforem, místního kroje či představení lekcí z lesní pedagogiky jak Lesů ČR, tak Saských státních lesů. Ve stejný den se koná v nedalekém německém Clausnitz historický jarmark.   Setkání se koná v lese, na státní hranici mezi Českou republikou a Saskem, v místě přechodu stezky přes hraniční Bystrý potok / Rauschenbach a „Nového plavebního kanálu“ (pod Horní Vsí Českého Jiřetína). K místu doporučujeme dojít po nové stezce nebo výjimečně dojet autem po „Hraniční cestě“ (Grenzweg) na německé straně.

Nejlepší motorkáři na autodromu

Od pátku do neděle bude obsazený mostecký autodrom. Oficiální Mistrovství ČR silničních motocyklů je před svým jediným závodem na domácím území. Ten se první červencový víkend odehraje na Autodromu v Mostě, kam se vypraví společně se šampionátem Alpe Adria. Český fanoušek se může těšit na nejlepší jezdce republikového mistrovství i celé alpsko-jadranské série... 

Exoti ve skleníku v Libochovicích

Výstava exotického ptactva se koná v areálu zámeckých skleníků na zahradě Libochovického zámku. Otevřena je od pátku do neděle vždy od 10 hodin do 17 hodin. Na zámku je zrovna k vidění také výstava bonsají.

Poleradské slavnosti

V Poleradech se v sobotu od 9 hodin konají na tamním fotbalovém hřišti Poleradské slavnosti. Během dne hrají Plzeňští heligonkáři, country Tuláci, Michal David revival, zábava pod širým nebem s Flash Dance. Zúčastnit se můžete také fotbalového turnaje.

Indiánské války

Kousíček od Nechranic, tedy půlhodinka autem z Mostu, se v sobotu odehrají indiánské války. Bitva u Stanice Starého Jeremiáše začíná od desáté hodiny v sobotu v Březnu u Chomutova. Dobývat se bude území nutné pro stavbu železnice.  Pořádá občanské sdružení North Western Territory, vstupné padesátikoruna. 

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.