21. ledna 2017 Svátek má Běla

muzikál divadlo most joj mama romaMost – Mostecké Divadlo Rozmanitostí chystá na září světovou premiéru muzikálu plného pochopení, lásky i humoru o potulných Romech „Joj, Mama Roma".

„Spolu s písní, poezií a divokým temperamentem toulavých Romů budeme putovat po jejich cestách za sluncem a za svobodou. Setkáme se s dobrem i zlem, s jejich strastmi i radostmi. Potkáme romského Pámbíčka a dvanáct romských přikázání," přibližuje nový muzikál loutková scéna mosteckého divadla, kde představení vzniká.


Světová premiéra: 21. září 2013 v 17.00 hodin v Divadle Rozmanitostí v Mostě

6. října 2013 v 16.00 hodin v Divadle D21 v Praze


 

Muzikál, jehož autorkou je režisérka Věra Herajtová, vznikl podle knihy Hany Doskočilové „O Mamě Romě a romském pámbíčkovi" a dále byl inspirován sbírkou „E blaka andre romaňi poezija". Výrazným spoluautorem je umělecký šéf Divadla rozmanitostí a hudební skladatel Tomáš Alferi. V inscenaci zazní více jak 30 hudebních čísel, hraných a zpívaných „naživo" herci. Hudba, zpěv, tanec a pohyb jsou dominantními složkami Mamy Romy, v nichž se naplno zúročuje muzikální potenciál celého uměleckého souboru Divadla rozmanitostí.

Představení je určeno všem divákům od 8 let.


Dramatizace a texty písní: Věra Herajtová

Hudba: Tomáš Alferi

Scéna: Jiří Zajaček

Kostýmy: Věra Herajtová

Dramaturgie: Jiří Ondra

Režie a choreografie: Věra Herajtová

Hrají: Jitka Raková, Petr Čulík, Tereza Karásková, Tereza Lišková, Petr Rak, Adam Šmejkal, Pavel Zikmund, Tomáš Alferi

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.