24. ledna 2017 Svátek má Milena

Horní Jiřetín - Šermířská a žonglérská vystoupení, koncerty, fotbal, atrakce pro děti, poutní mše svatá s litoměřickým biskupem, experimentální kadeřnictví, dobové stánky a řemesla nebo ohňostroj. Nejen to bude 10. 8. na programu letošních městských slavností, které se propojí s poutí. Horní Jiřetín slaví 750 let.

Významné výročí se 10. 8. začne slavit již od deseti hodin. To totiž ožije první centrum oslav, které lidé najdou v okolí kulturního domu a kostela.

„Zde budou například různé atrakce pro děti, dobové stánky a k vidění žonglérská a šermířská vystoupení," okomentoval vedoucí kulturního zařízení Jiří Beneš. Umění historického šermu tu bude reprezentovat skupina Memento Mori, která si svůj vojenský tábor postaví v prostorách farní zahrady. Vedle soubojů se oslavy rozpohybují také žongléry.

„Do Horního Jiřetína míříme s novým novocirkusovým představením a noční show. Součástí našeho vystoupení bude i workshop, ve kterém si děti i dospělí budou moci vyzkoušet jednotlivé disciplíny na vlastní kůži," uvedl člen skupiny LeVitare Jan Hlavsa.

Vystoupí cirkus bez zvířat

V programu bude také cirkus Berto. Nemá sice k dispozice žádná zvířata, ale slibuje, že nikdo, zejména pak ti nejmenší, neodejde z jeho představení zklamán. Chybět nebudou ani medvědář, provazochodec, soutěže a atrakce pro děti a bez pozornosti jistě nezůstane ani panoptikum, jehož majitel bude vyzývat kolemjdoucí k návštěvě s tím, že uvidí, co ještě neviděli. K vidění budou i takzvané živé obrazy, které zvou k netradiční prohlídce kulturního domu. Zhruba třicetiminutové procházky domem kultury začnou v deset hodin, poslední potom bude v 16 hodin.

Otevřou experimentální kadeřnictví

 

V kulturním domě se na několik hodin otevře též experimentální kadeřnictví. „Fungovat bude zdarma, jeho návštěvníci ale budou muset počítat s tím, že je kadeřnice ostříhají podle svého uvážení," doplnil Jiří Beneš. Na své si přijdou i milovníci hudby.

Muzika nezklame

V hudebním bloku, který začíná v 17 hodin na pódiu před domem kultury, je čekají kapely, jako jsou Definitivní Ententýk, Zdarr, Happy Funeral a Stará škola. Po hudbě přijde ve 22 hodin na řadu velkolepý ohňostroj. Další programové nabídky najdou návštěvníci na fotbalovém hřišti. I tady bude rušno již od rána. „Začínáme v 10.30 hodin turnajem o pohár starosty, ve 14 hodin potom přijdou na řadu internacionálové české reprezentace proti staré gardě a v 17 hodin začne koncert Tomáše Linky a kapely Přímá Linka," uvedl starosta Horního Jiřetína Branko Glavica. Třetím centrem oslav se stane koupaliště s pouťovou diskotékou. Ta začne po 22. hodině.

Dotazy a rezervace na netradiční prohlídky kulturního domu na kultura@hornijiretin.cz.

Program:

okolí kulturního domu a kostela / od 10 hodin

šermířská a žonglérská vystoupení
experimentální kadeřnictví / od 10 do 14 hodin / kulturní dům
živé obrazy / speciální prohlídky kulturního domu od 10 do 16 hodin
koncerty / Definitivní Ententýk, Zdarr, Stará škola, Happy Funeral / od 17 hodin před domem kultury
atrakce pro děti / střelba na rytíře,krmení hladového mnicha,dračí sluj,hod sekerou na cíl a mnoho dalšího
dobové stánky a řemesla
ohňostroj / terasa kostela / od 22 hodin

u chovatelů

dechovka Chlastanka / od 14 hodin

fotbalové hřiště

turnaj o pohár startosty / od 10. 30 hodin
fotbalový zápas / internacionálové české reprezentace proti staré gardě / od 14 hodin
koncert / Tomáš Linka a Přímá Linka / od 17 hodin

koupaliště

pouťová diskotéka / od 22 hodin

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.