23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

Horní Jiřetín - Přibližně sedm metrů hluboká a metr široká jáma se objevila v pondělí na pozemku ve Slepé ulici v Horním Jiřetíně. Půjde nejspíš o propadlinu kvůli dřívější důlní činnosti. Nikomu se nic nestalo, přímo nejsou ohroženy ani stavby v okolí. Nejde o první případ.

Hasiči se o propadu země dozvěděli po poledni. Hned vyjeli profesionálové z Litvínova a dobrovnílníci z Horního Jiřetína. "Propadlina byla trychtýřovitého tvaru o šířce přibližně jeden metr a hluboká sedm až osm metrů. Hasiči kolem trhliny vytýčili páskou zakaz vstupu na plochu 20 x 20m. Nejbližší budovy jsou od trhliny vzdáleny 30 a 80m. Ohroženy nejsou," uvedl Lukáš Marvan, mluvčí hasičského sboru v Ústeckém kraji.

Trhlina vznikla podle hasičů pravděpodobně následkem důlní činnosti. Na místo byl povolán technik báňské záchranné služby. "Bude informován Odbor životního prostředí Litvínov a Česká geologická společnost - Geofond. K události se dostavil starosta a místostarosta obce. Místo bylo předáno majiteli pozemku," dodal mluvčí hasičů.

Větší kráter se objevil v Horním Jiřetíně už letos v lednu. V oblasti těžil na konci devatenáctého století důl Zdař Bůh.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.