19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Litvínov - Prodejcům vánočních stromků pomalu začínají žně i na Mostecku. Napilno mají i obchodníci v Litvínově. Tam například stromky prodává sám Santa Claus. 

V červené čapce i kabátu Santa Clause každoročně stromky na Vánoce prodává zájemcům v Litvínově Václav Brom. U něj jsou smrčky k mání za 195 korun. 

V předvánočním čase pak stromky nahradí prodej šupináčů. Vedle klasických kaprů budou i letos k mání také sumci, štiky nebo úhoři.

Vánoční stromky budou zájmci moci koupit i u obchodních center. V Mostě i v Litvínově například i letos u Tesca. Prodej vánočních stromků před vybranými hypermarkety Tesco v Litvínově i v Mostě byl zahájen už 1. prosince, tedy na první adventní neděli. Zákazníci mají letos na výběr z pěti jehličnanů v cenovém rozpětí 300 – 800 Korun, pouze jedle kavkazská v prémiové kvalitě a velikostech nad 2 metry může stát přes 1000 Korun. 

Prodejní stánky budou otevřeny sedm dní v týdnu od 9.00 do 20.00 hodin. Před některými obchody bude prodej ukončen až na Štědrý den v 11.00 hodin. Kromě řezaných stromků najdou zákazníci v nabídce i živé stromky v květináčích, umělé stromky a široký výběr vánoční dekorace, včetně jmelí či stojánků na stromky.

Stejně jako ozdoby či cukroví, i vánoční stromky podléhají módním trendům. „V českých domácnostech je dlouhodobě nejoblíbenější jedle kavkazská a smrk pichlavý," uvádí Jiří Mareček, manažer firemních vztahů společnosti Tesco a dodává: „V našem sortimentu však nebudou chybět ani domácí druhy stromků – smrk ztepilý, borovice černá a borovice lesní, které se rovněž těší značně oblibě. Stromky nabízíme ve velikosti od jednoho do tří metrů, nejprodávanější jsou pak stromky s výškou mezi sto padesáti až dvěma sty centimetry."

Ceny nabízených stromků se liší podle jednotlivých druhů, výšky a důležitým parametrem je rovněž symetričnost a hustota větví. Cena řezaného stromku tak bude začínat na 300 Kč za smrk, borovici zákazníci pořídí také od 300 Kč a jedle pak bude k dostání od 600 Kč.

Vánoční stromky společnosti Tesco pocházejí ze 70 % z českých plantáží, které se nachází na Šumavě, Slezsku, Beskydech a Vysočině. Prodej stromků zajišťují tři společnosti, se kterými Tesco spolupracuje dlouhodobě: BAOBAB – péče o zeleň s.r.o., KEŘE CZ s.r.o. a LEVAN CZ, s.r.o.

VIDEOREPORTÁŽ Z PRODEJE STROMKŮ:

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.