24. ledna 2017 Svátek má Milena

Litvínov - Policisté vykázali v Hamru 32letého muže ze společné domácnosti. Minulý týden měl v bytě slovně napadat svou družku. Opakovaně ji urážel, napadl ji pěstí a způsobil jí zranění. Útoky trvaly tři dny po sobě a v sobotu vyvrcholily tím, že ženě večer vyhrožoval likvidací a měl při tom v ruce držet kuchyňský nůž a sekáček na maso.

Podle mostecké policejní mluvčí Ludmily Světlákové uvedenými předměty a výhrůžkami vzbudil v ženě důvodnou obavu o život. Policisté po vyhodnocení situace na místě využili zákonného oprávnění a muže vykázali z bytu. Zároveň zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování.

"O dva dny později šli policisté zkontrolovat, zda je vykázání dodržováno. Při příchodu k bytu slyšeli hluk a mužský hlas. Po zaklepání bylo ticho a žena otevřela dveře až po výzvách policistů. Hlídka zjistila, že uvnitř byl vykázaný muž a utekl. Přelezl na vedlejší balkon a dostal se k sousedům, kde ho policisté přistihli. Jak se ukázalo, muže měla do bytu pustit sama žena," uvedla Světláková. 

Policisté ženě i jejímu druhu sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, muži navíc i z přečinu porušování domovní svobody. Do cizího bytu vnikl otevřeným oknem a setrval tam i přes výslovný nesouhlas majitele.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.