21. ledna 2017 Svátek má Běla

Horní Jiřetín - Na základě doporučení svého externího spolupracovníka navštívil Ústecký kraj ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Jeho kroky směřovaly na Litvínovsko, oblasti trvale diskutované kvůli limitům těžby.

 

Ministr průmyslu Jan Mládek, starosta Litvínova Milan Šťovíček a kastelánka Jezeří Hana Krejčová. Foto: Město Litvínov

Na uzavřeném pracovním jednání se ministr sešel s představiteli města Litvínova v čele se starostou Milanem Šťovíčkem a Horního Jiřetína, který zastupoval místostarosta Vladimír Buřt. Ministr navštívil kraj, ve kterém jsou strategické zásoby hnědého uhlí a o jehož vytěžení či nevytěžení bude rozhodovat současná vláda.

„Přijel jsem se podívat na místo, kde by měly být prolomeny limity těžby. Je lépe to jednou vidět, než o tom stokrát slyšet," uvedl svou návštěvu na Litvínovsku ministr. „Vzhledem k tomu, že ve vládě letos předpokládáme debatu o horním zákoně a o limitech, o kterých bychom chtěli přijmout rozhodnutí v roce 2015, chci slyšet názory ze všech stran, samosprávy i zástupců těžařů. Jistoty po vládě chtějí občané i firmy. V tuto chvíli ale stále platí limity těžby schválené v roce 1991," dodal v závěru své návštěvy, která zahrnovala také prohlídku Státního zámku Jezeří, ministr Jan Mládek.

„Jsem rád, že se tato návštěva uskutečnila. Mimo jiné jsme ministra požádali, aby ve vládě prosadil zvýšení zisku za vytěžený nerost. Uhlí je státu, soukromá firma má jen svolení k těžbě a zisk státu je jen 1,5 % z vytěženého nerostu, přestože může být stanoven až na 10 %. Současný stav je výsměchem lidu našeho regionu. Požadujeme zvýšení zisku, který by zásadně umožnil rozvoj Mostecka i celého Ústeckého kraje," vyjádřil se ke krátké návštěvě ministra starosta Litvínova Milan Šťovíček, který se vždy zasazoval za zachování limitů těžby.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.