23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

Litvínov – Technicky velmi náročné práce na inženýrských sítích v Mostecké ulici budou trvat kratší dobu. Litvínované by mohli začít jezdit po páteřní silnici až o čtrnáct dní dříve, než bylo původně plánované. Vedení města se sešlo se zástupci třech dalších společností, které se na akci podílejí, a společně hledali možnosti, jak realizaci urychlit.

Mostecká ulice v Litvínově. Foto: Anna Jurecová

„Naším zájmem je, aby všechny práce byly co nejdříve dokončené. Proto jsme na koordinační schůzce svolané městem znovu hledali způsob, jak dobu omezení v Mostecké ulici zkrátit," uvedl místostarosta Litvínova Karel Linhart. Urychlení prací žádali na posledním zasedání zastupitelstva města také jeho členové. Podle místostarosty Karla Linharta i podle zástupců společností by ale výrazné zkrácení trvání rekonstrukce bylo na úkor kvality provedené práce.

Činnosti jednotlivých společností na sebe navazují a některé ani není možné uspíšit. To je i případ společnosti Severočeská teplárenská, která s realizací horkovodu nemůže začít dříve než s danou odstávkou. „V době odstávky, kdy je vše odpojeno, musíme stihnout co nejvíce prací. Máme také uzavřenou smlouvu se zhotovitelem, kde jsou jasně dané termíny," potvrdila mluvčí Miloslava Kučerová.

Podle původního plánu měly práce na komunikacích trvat do konce září. Severočeská teplárenská ale přednostně dokončí povrchy, jejichž konečné úpravy zajišťuje město Litvínov. Finální úpravy povrchů by tak město mohlo začít realizovat okamžitě a tím by došlo ke zkrácení avizovaného termínu o dva týdny. Mostecká ulice by tedy mohla být zprůjezdněna už v polovině září letošního roku.

Parkování je dočasně zdarma

„Rozkopaná ulice není pro podnikatele ani veřejnost nic příjemného, ale chápu, že se to musí udělat. Alespoň to vydrží na několik dalších let," řekl místní podnikatel Miloš Kraus, jehož se práce v Mostecké ulici dotýkají. Vedení města se podnikatelům a všem ostatním občanům snaží vycházet vstříc alespoň zrušením poplatků za parkování na náměstí Míru a ve Fajli. „Po dobu rekonstrukce budou lidé moci v těchto místech využít bezplatného parkování. Chceme situaci zjednodušit jim i podnikatelům, kteří tam mají své obchody," doplnil starosta města Milan Šťovíček.

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.