20. ledna 2017 Svátek má Ilona

Litvínov - Hamerští policisté spolu s hasiči se vydali na kontrolu panelových domů v Janově, ve kterých se nachází prázdné byty. Již v minulosti tyto kontroly ze strany policie probíhaly z důvodů častých krádeží a požárů. Ke kontrole tentokrát přizvali policisté i pracovníky hasičského záchranného sboru, kteří se zaměřili na dodržování zákonných podmínek z hlediska protipožární ochrany ze strany majitelů a správců vytipovaných objektů.

 

Podle mostecké policejní mluvčí Ludnily Světlákové šlo o dva téměř vybydlené domy. V průběhu kontrol byla pracovníky hasičského záchranného sboru zjištěna řada závad z hlediska protipožární ochrany.

"V domech chybí funkční hasební prostředky, neexistuje značení únikových cest, elektroinstalace je v havarijním stavu, někde jsou obnažené vodiče zřejmě díky krádežím barevných kovů a požárům. Ve společných prostorech byly nalezeny uskladněné hořlavé látky, tyto prostory jsou nezajištěné a volně přístupné. Vše bylo řádně zadokumentováno a zaprotokolováno. Ze strany hasičského záchranného sboru budou vedena správní řízení s majiteli kontrolovaných objektů, oznámení půjde i místně příslušnému stavebnímu úřadu k provedení dalších opatření," uvedla mluvčí policie Světláková.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.