5. prosince 2016 Svátek má Jitka

Litvínov - Dobrá zpráva nejen pro alergiky: O dva týdny dříve začaly litvínovské technické služby se sečením trávy. Mohou za to panující teplé klimatické podmínky.

Sekání trávy v Litvínově začalo dříve než vloni. Foto: MÚ Litvínov

„Oproti předchozím létům jsme seč trávy urychlili cca o 14 dnů. První seč je vždy nejnáročnější, protože tráva vyroste na území travnatých ploch ve městě najednou a kapacitně nejsme schopni ji naráz posekat. Druhé a následné seče technické služby již zvládají podle časového plánu a ke spokojenosti objednatele prací," říká místostarosta Litvínova Karel Linhart.

Před Valdštejnskými slavnostmi počátkem května chce mít vedení města především střed města posekaný a uklizený, aby byla tradičně vytvořena důstojná atmosféra pro májové oslavy.

Seč trávy byla zahájena v 15. týdnu na Osadě okolo T 20 a nad Jednotou, ve středu města v ulici Rooseveltova, na náměstí Míru a jeho nejbližším okolí. V dalším týdnu bude seč pokračovat ulicí Valdštejnskou, Školní a Mosteckou. Zahájena bude také seč směrem do Hamru a započne od ulice Horské a Bartoškovo náměstím. „Pokud to klimatické podmínky dovolí, bude koncem 16. týdne zahájena seč také spodní Osady směrem od nádrže," dodává Karel Linhart.

Plán seče je aktuálně sestavován na základě pravidelných kontrol ze strany vedení města.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.