23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

Litvínov - Zesílenou policejní noční akci jako reakci na narůstající pouliční kriminalitu uspořádali státní policisté v noci na středu v Litvínově a na janovském sídlišti.

Do kontroly se zapojily dvě desítky státních policistů i hlídka litvínovských strážníků. Hlavní slovo měl tentokrát i policejní psovod se speciálně vycvičeným psem na hledání omamných a psychoropních látek v barech, nočních podnicích i hospodách na Litvínovsku. V patách jim byly televizní štáby, novináři i reportéři zravodajského serveru e-mostecko.cz.

Policisté prohledávali vytipované podniky, kde se zaměřili také na kontroly osob, na nalévání neplnoleté mládeži nebo na kontroly kradených aut. "Mě nefoťte ani nekamerujte. Nepřeju si to. Prodělal sem leukémii," pokřikoval na novináře muž sedící před půlnocí v jednom z barů u blikajících automatů. Strážníci i policisté provedli kontrolu totožnosti. "Nejsem na pracáku," řekl muž, který prý bouje s rakovinou. Bohužel ale šetřením strážníci posléze zjistili, že "hráč" pobírá sociální dávky. 

"Jde o reakci na narůstající pouliční kriminalitu ve městě. Zaměřili jsme se i na pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách nebo kradených věcech či automobilech. Podobné akce budou pochopitelně pokračovat i nadále " řekla policejní mluvčí Alena Bartošová.

Během akce se policistům podařilo vypátrat také teprve dvanáctiletého klučinu, kterého rodina pohřešovala už několik hodin. Chlapec se po půlnoci procházel janovským sídlištěm a prý se bál přijít domů. Podle jeho otce, který si pro chlapce přijel, prý utekl, protože měl problémy ve škole s učitelkou a potom se bál přijít domů. Vysvětlil to novinářům zjevně zaskočený otec mladíka.

Noční kontroly policisté nezaměřili ale jen na restaurace a bary, ale i na společné prostory ubytoven a míst, kde se scházejí narkomané a bezdomovci. 

Během noci policisté prošli celkem 12 heren a restaurací a zkontrolovali 58 osob. Hlídky zastavily také 40 automobilů. Během kontrol policisté zjistili tři přestupky, v jednom případě šlo o alkohol za volantem, odhalili špatný technický stav vozidla a jeden člověk nebyl držitelem občanského průkazu. Dva lidé jsou podezřelí, že zneužili sociální dávky, když peníze z dávek prohrávali na automatech.

VIDEOREPORTÁŽ Z NOČNÍ AKCE:

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.