21. ledna 2017 Svátek má Běla

Litvínov - Z jedenácti výtahů několika panelových domů na janovském sídlišti zmizely takzvané vodící měděné kabely. Zloději vyřazením bezpečnostního systému tak ohrozili na životech stovky tamních obyvatel.

Naposledy nenechavci uděřili v noci na neděli v panelovém domě ve Větrné ulici, kde kabely zmizely ze dvou vchodů. "Byl to šok. Ráno jsem si přvolala výtah. Když jsem chtěla vstoupit, dívala jsem se do výtahové šachty a kabinka nikde. Kdybych byla rozespalá a vstoupila dovnitř, mohlo být po mě," líčila nepříjemný zážitek jedna z obyvatelek paneláku ve Větrné ulici. 

Zloději, kteří odštípli vodící lana, totiž odblokovali takzvané zabazpečení výtahových dveří. Předseda Společenství vlastníků panelového domu ve Větrné ulici Vladimír Tuček má jasno. Zloději pro pár korun ohrozili na životech stovky tamních obyvatel. Především seniorů. "Za poslední tři dny jde již o jedenáct vykradených výtahových šachet. Co dělá policie a pan starosta? Na domě máme kameru, proč se kompetentní lidí nezaměří na tyto krádeže, které ohrožují zdraví i životy obyvatel? Máme tu prý nulovou toleranci, ale není tomu tak. Strážníci se raději zaměřují na pokutování pejskařů za psa bez vodítka, místo aby se věnovali například těmto krádežím," říká správce Tuček.

Z jednoho výtahu tak zloději odřezali přibližně jedenáct metrů vodícho měděného kabelu. "To přece nestrčí do kapes. Proč policie nevyhodnotí záznamy z kamer?  Hned by bylo jasné, kdo tu krade a ohrožuje nás na životech. Navíc výtahy nyní nejezdí. Jak se dostanou do svých bytů senioři, kteří už tak špatně chodí? Pachatelé dostanou ve sběrně za tuto měď tak 500 korun, ale napáchají škody za několik desítek tisíc korun. A kdo to zpaltatí? Nájemníci," konstatuje Vladimír Tuček.

Případem krádeže se nyní zabývá státní policie, která věc zdokumentovala a také pracovníci servisní firmy Hasman,  kteří mají na starosti celkem 116 výtahů v této lokalitě.

VIDEOREPORTÁŽ:

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.