19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Litvínov - Plné ruce práce měl Anti konfliktní tým (AKT) severočeské policie v rámci sobotního pochodu nacionalistů, kteří tak tradičně uctili památku radikála Miloše Reha ubodaného Romem v květnu 1999 u nádraží.

Speciálně vyškolené policisty v reflexních vestách s nápisem "Anti konfliktní tým" Policie ČR nasadila v sobotu na pochod Litvínovem. Jednalo se o jedenáct policejních specialistů ze severních Čech. 

I když policie měla v záloze těžkooděnce a uniformované policisty, tentokrát je nebylo zapotřebí. Pochod městem proběhl bez vážných incidentů. Pouze dvakrát antikonfliktní tým musel operativně "zasáhnout." Poprvé to bylo při uzavření Žižkovy ulice a policisté museli narychlo s pořadateli pietní akce zajistit náhradní trasu pochodu, a podruhé když při projevech na náměstí se do jedné německé novinářky začal nevhodným způsobem "navážet" jeden z "rozvášněných" nacionalistů.

"Ve druhém případě už šlo vážně do tuhého, kdy jeden "prudič" začal být opravdu nepříjemný na mladou německou novinářku. Navíc šlo o chlapa, který byl o tři hlavy vyšší než ta žena. Antikonfliktní tým zasáhl a celou věc urovnal. Muži se prý nelíbilo, že ho při projevu fotila. Tam mohl vzniknout nepříjemný incident, který jsme naštěstí v zárodku zjistili a "agresora" vyvedli, aniž bychom museli demonstrovat sílu," vysvětlil koordinátor krajského policejního Anti konfliktního týmu Martin Rekl.

Na tradiční ohlášený pietní pochod a manifestaci Litvínovem za Miloše Reha dorazila v sobotu přibližně stovka nacionalistů s transparenty a vlajkami z České republiky, Slovenska a Německa. Skupinu nacionalistů po celou dobu monitorovala policie. 

Samotné projevy v centru města, kde trojice řečníků kritizovala především nepřizpůsobivé obyvatele, nebyly narušeny a policie tak zakročit proti nikomu nemusela. I letos byl do "akce" ale nasazen také speciální monitorovací vůz na extremisty, který je vybaven kamerovým systémem. Policie podle zástupce vedoucího územního odboru Policie ČR Most Jindřicha Bergmanna neponechala nic náhodě a i když rok od roku je počet účastníků piety za Miloše Reha nižší, státní policisté ve spolupráci se strážníky i letos zajistili standardní dohled, který se právě nasazením hlavně Anti konfliktního týmu vyplatil.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.