19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Litvínov - Na návěstidlo Českých drah na vlakovém nádraží v Litvínově vylezl psychicky narušený osmačtyřicetiletý muž z Chomutova. Vyhrožoval, že z přibližně osmimetrové výšky skočí pod vlak.

"S nikým nechtěl nejprve mluvit. Nakonec se rozhodl komunikovat pouze se strážníkem Jiřím Brtkem. Ten muže po přibližně dvaceti dlouhých minutách nakonec přesvědčil, aby z návěstidla slezl," přiblížil netradiční případ velitel litvínovské městské policie Zdeněk Urban.

Měl údajně hlad, neměl žádné peníze a chtěl, aby se mu věnoval lékař. Proto také požadoval přivolání sanitky. Do té doby odmítal slézt ze semaforu a balancoval na okraji, kde popíjel z láhve alkohol. 

Muž vyhrožoval, že skočí pod projíždějící vlak. Pracovníci Českých drah, kteří byli rovněž na místě  uzavřeli v úseku železniční dopravu. Sebevraha, který nakonec sám dobrovolně slezl dolů, když uviděl přijíždějící sanitní vůz, převezla rychlá záchranná služba do mostecké nemocnice. Strážníci Městské policie v Litvínově mají k dispozici miniaturní kamerky, na které natočili celý přibližně dvacetiminutový zásah u sebevraha. Sestříhaný videozáznam z kamery MP vedení strážníků poskytlo exkluzivně redakci e-mostecko.cz.

VIDEOZÁZNAM ZE ZÁSAHU U SEBEVRAHA:

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.