Litvínov - Řidiči pozor, prší a na silnici mezi Mostem a Litvínovem jsou znovu nebezpečné obří louže. Mohou už za řadu vážných nehod. Letos ale možná zmizí. Silnice se bude opravovat. S přestavbou na čtyři pruhy v celé délce to ale tak žhavé nebude. Nepřijde dřív než v roce 2015. A to ještě kdo ví jestli.

Litvínovský starosta Milan Šťovíček jednal v dubnu s ministrem dopravy Zbyňkem Stanjurou o zkapacitnění silnice I/27 mezi Mostem a Litvínovem se čtyřpruhovým uspořádáním. Územní rozhodnutí nabylo právní moci v roce 2009. Podle plánu mělo letos proběhnout výběrové řízení na dodavatele stavby a v roce 2015 již měla být čtyřproudová silnice hotová.

„Podle informací získaných od ministra dopravy bude letos probíhat rekonstrukce stávající I/27 s tím, že už dojde k přípravě na čtyřpruh a zároveň bude zkalkulována finanční efektivita přestavby silice. Ministerstvo pak zváží případné náklady a rozhodne se podle toho k vypracování projektové dokumentace s tím, že výstavba připadá v úvahu až v roce 2015.  Upozornil jsem ministra na složitost a rizikovost dopravní situace ve vztahu k  rozsáhlému chemickému provozu a na nutnost zkapacitnění komunikace z bezpečnostních důvodů," říká k jednání Milan Šťovíček.

Dále hovořili o možnosti vybudování cyklostezky z Litvínova do Horního Jiřetína v místě drážního náspu. Ministr myšlenku podpořil s tím, že by státní pozemky pod bývalou tratí mohly být převedeny bezplatně na města. Druhým krokem by byla projektová dokumentace a třetím cyklostezka napojující se na cyklostezku napříč Litvínovem. Cyklisté by tak kromě cyklostezky ve městě a v Rekreační ploše Nové Záluží mohli využít trasu přes Horní Jiřetín, Černice až ke Státnímu zámku Jezeří.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.