24. ledna 2017 Svátek má Milena

Litvínov - Máte v oblibě rekreační areál Nové Záluží v Litvínově? Může se vám stát, že vás tam zastaví litvínovští strážníci a jejich pomocnice. Preventistky městské policie tam už v minulých dnech kontrolovali cyklisty a další návštěvníky. Výsledek? Kolaři a rybáři jsou slušňáci, nejvíc problémů dělají pejskaři.

„Cyklistům tentokrát nelze nic vytknout, dospělí perfektně vybavení dostávali zase reflexní pásky a balíček hroznového cukru, děti na bruslích s helmou na hlavě si taky vysloužily odměnu, procházející se dámy s holemi na nordic walking si postěžovaly na pejskaře," uvedla preventistka Městské policie Litvínov Michaela Hejčová.

Právě majitelé psů jsou nejproblémovějšími návštěvníky areálu, nejslušnější bývají rybáři, vyplývá ze zkušeností a kontrol. "Přijaly jsme stížnosti i na party mladých Romů z posezení u pekárny. Převládala však slova chvály a z našich průzkumů je vidět, že jsou lidé za celou rekreační zónu vděční a velmi často a rádi jí využívají," popsala odpoledne v areálu Michaela Hejčová.

Preventivní akce budou příležitostně pokračovat a další vzorní návštěvníci mohou získat od litvínovské městské policie malý dárek.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.