22. ledna 2017 Svátek má Slavomír

Český Jiřetín - Nejvážnější povodňová situace na Mostecku je od časných ranních hodin v horské obci Český Jiřetín pod Flájskou přehradou. Dobrovolní hasiči obce Nová Ves v Horách tam měli celý den plné ruce práce.

Flájský potok zde dosáhl už v noci na neděli třetí stupeň povodňové aktivity, tedy stav ohrožení. Voda valící se z kopců zaplavila i sklepení několika domů a chat. Dobrovolní hasiči Nová Ves v Horách podle zásatupce velitele jednotky Petra Thiela v Českém Jiřetíně pomáhali s plněním pytlů s pískem, které posléze pokládali na vozovku, kudy se valila voda.

Přestože se rozvodněný potok doposud nevylil ze svého koryta, valící voda z hor přesto napáchala v Českém Jiřetíně hmotné škody na mnoha objektech. 

Flájské přehradě aktuálně chybí podle měření Povodí ohře do hladiny přelivu hráze už jen přibližně 20 centimetrů. (to bylo aktuálně po 15.00 hodině). Vodohospodáři tam v současné době odpouštějí stále více vody. 

Také ostatní potoky a řeky na Mostecku zůstávají ve svých korytech. Sledujeme pro vás aktuální povodňové zpravodajství z okresu.

VIDEOREPORTÁŽ Z POVODŇOVÉ SITUACE:

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.