23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

Litvínov - Osmkrát během nedělního odpoledne musely zasahovat profesionální i dobrovolné jednotky na Mostecku kvůli popadaným stromů. Nejhorší situace byla na Litvínovsku.

Jeden z kmenů stromů spadl i u kruhového objezdu u litvínovského Kauflandu. Tam zasahovala povolaná jednotka dobrovolných hasičů z Horního Jiřetína. Strážníci v místě zásahu řídili dopravu.

Podle mluvčího krajských hasičů Lukáše Marvana z důvodů silného větru vyjely hasičské jednotky v Ústeckém kraji k 48 zásahům k odstraňování spadlých stromů a větví především na komunikace. Nejvíce takto hasičské jednotky zasahovaly v okresu Chomutov – 23 zásahů. V okresu Teplice 9 zásahů. V okresu Ústí nad Labem 8 zásahů. V okresu Most 8 zásahů. V okresu Děčín 6 zásahů. V okresu Litoměřice 2 zásahy.

Intenzivní srážky na celém území České republiky způsobily velmi rychlé vzestupy hladin vodních toků. Ve včerejších odpoledních hodinách došlo k rozvodnění malých vodních toků a následně i větších. Třetího stupně povodňové aktivity bylo dosaženo v Plzeňském kraji, Jihočeském kraji, Středočeském kraji, Královéhradeckém kraji a Ústeckém kraji.

Ihned po vzniku prvních mimořádných událostí byly nasazeny jednotky požární ochrany a další složky IZS. Od 8 hod 2. července 2012 realizuje MV-generální ředitelství HZS ČR ústřední koordinaci záchranných a likvidačních prací a podle požadavků postižených krajů zajišťuje realizaci jejich požadavků.

Na celém území ČR bylo od půlnoci do dnešní 7 hodiny ranní v souvislosti se srážkami a povodňovou situací řešeno cca 450 mimořádných událostí (zejména v krajích Středočeském a Jihočeském). Na řešení těchto situací bylo nasazeno celkem 630 jednotek PO jak profesionálních, tak dobrovolných hasičů.

Momentálně hasiči řeší 640 událostí zejména v krajích Jihočeském, Středočeském a Královéhradeckém.

Do záchranných prací byly prostřednictvím ústřední koordinace zapojeny také síly a prostředky Záchranného útvaru HZS ČR, Policie ČR (2 vrtulníky), Armády ČR (1 vrtulník).

"MV-generální ředitelství HZS ČR přímo spolupracuje se všemi postiženými kraji a s Českým hydrometeorologickým ústavem, Společným operačním centrem Ministerstva obrany," podotkla tisková mluvčí kpt. Mgr. Nicole Zaoralová generálního ředitelství HZS ČR.

VIDEOREPORTÁŽ Z LITVÍNOVSKA: 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.