19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Litvínov - Jako pěkný výtržník a násilník se ukázal 29letý Litvínovan. Už několikrát musel opustit domov, když se nechoval hezky ke své družce. Ženě vyhrožoval dokonce s mečem v ruce.

Koncem května musel opustit domov 29letý Litvínovan. Rozhodli o tom hamerští policisté. Ti předtím přijali oznámení od jeho družky o neustálém napadání. "Podle poškozené muž konflikty řeší fyzickými útoky. Situace vyvrcholila v den, když násilník ženu uchopil a měl s ní hodit o skříň. Potom odešel. Ještě ten den se vrátil, do rukou si vzal meč a družce měl vyhrožovat," uvedla ve středu mostecká policejní mluvčí Alena Bartošová.

Opět se náhle sebral a i se zbraní v ruce odkráčel. Při odchodu z domu se stihl ještě pohádat se sousedem. Policisté násilníkovi po dopadení zbraň odebrali.

Litvínovan nebyl vykázán poprvé, už v minulosti musel na nějakou dobu odevzdat na policii klíče od bytu. Kromě toho, že deset dnů nesmí domů ani tentokrát, si převzal sdělení podezření z trestného činu nebezpečné vyhrožování, uvedla k případu mostecká policie.

Netrvalo dlouho a Litvínovan se zasloužil o další průšvihy. Ty začaly, když měl přes zákaz policistů kontaktovat poškozenou. "Nejprve chtěl do bytu vstupními dveřmi a potom to měl vzít přes balkon. Za to mu přibyl přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání," připomněla Alena Bartošová.

Na povrch vyplavaly ještě další skutky. V loňském roce měl poškozené ukrást mobil, který měla u sebe, a také rozprodat nějaké věci pro děti. Získané finance údajně použil pro svoji potřebu. V květnu, ještě předtím než byl vykázán, měl vykopnout dveře do bytu své přítelkyně a přes její nesouhlas tam zůstat. Tím mu přibyly další dva trestné činy.

Ani to ho ale neodradilo a včera se v nočních hodinách opět vydal do bytu za poškozenou. Nedaleko od místa ho zadrželi přivolaní policisté. Kvůli zakázanému kontaktování ženy hned padlo další obvinění z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. "V případě uznání viny mu nyní hrozí až tříletý pobyt za mřížemi," vypočítala mluvčí.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.