23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

Mostecko - Řidiči pozor na cestě mezi Litvínovem a Mostem. V Záluží se začala propadat silnice. Vznikající jáma je už označená, doprava je v místě svedená do jednoho pruhu a je tam snížená rychlost.

Jáma se na místě vytvořila v minulém týdnu a neustále se prohlubovala. Je pravděpodobné, že je kvůli ní několik poničených vozidel. Pokud jste mezi postiženými majiteli automobilů, ozvěte se nám na e-mail redakce@e-mostecko.cz.

Od pátku je místo mezi kruhovým objezdem v Záluží a Unipetrol Dopravou označené přenosnými značkami, jeden pruh je na několika desítkách metrů neprůjezdný. Rychlost je tam omezena až na třicet kilometrů v hodině. 

O přestavbě rušné komunikace na čtyři pruhy či alespoň o její opravě se hovoří už několik let. Zatím zůstává ale jen u nejnutnějšího látání děr. Přesto se letos dostane ředitelství silnic minimálně k větším opravám povrchu. Už je to zapotřebí.

Litvínovský starosta Milan Šťovíček jednal v dubnu s ministrem dopravy Zbyňkem Stanjurou o zkapacitnění silnice I/27 mezi Mostem a Litvínovem se čtyřpruhovým uspořádáním. Územní rozhodnutí nabylo právní moci v roce 2009. Podle plánu mělo letos proběhnout výběrové řízení na dodavatele stavby a v roce 2015 již měla být čtyřproudová silnice hotová.

„Podle informací získaných od ministra dopravy bude letos probíhat rekonstrukce stávající I/27 s tím, že už dojde k přípravě na čtyřpruh a zároveň bude zkalkulována finanční efektivita přestavby silice. Ministerstvo pak zváží případné náklady a rozhodne se podle toho k vypracování projektové dokumentace s tím, že výstavba připadá v úvahu až v roce 2015.  Upozornil jsem ministra na složitost a rizikovost dopravní situace ve vztahu k  rozsáhlému chemickému provozu a na nutnost zkapacitnění komunikace z bezpečnostních důvodů," říká k jednání Milan Šťovíček.

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.