24. ledna 2017 Svátek má Milena

Záluží - V litvínovské rafinérii budou mít ve středu dopoledne velké cvičení hasiči. Budou řešit inscenovaný únik kapalného propanu. Neděste se, vše bude jen naoko. Informovala o tom společnost Česká rafinérská. Jestli bude kvůli cvičení nutné uzavřít silnici mezi Mostem a Litvínovem, firma nesdělila.

Termín havarijního cvičení byl stanoven na středeční dopoledne, mezi 10. a 11. hodinou. Havarijní cvičení si klade za cíl praktický nácvik činností, svolání havarijního štábu 2. stupně, součinnost havarijního štábu 2. stupně s podnikovým dispečinkem a Hasičským záchranným sborem podniku Unipetrol RPA, včetně nasazení sil a prostředků HZSP a dále prověření účinnosti Havarijního plánu společnosti Česká rafinérská nacházející se v areálu Chempark Záluží.

"Vlastním námětem cvičení je únik kapalného propanu ze zasypaného zásobníku velkým otvorem na výstupním potrubí (DN 150) před první armaturou. Únik nelze zastavit žádnými technickými prostředky. Rozsah úniku bude odpovídat aktuálnímu stavu naplnění poškozeného zásobníku. K poškození zásobníku (výstupního potrubí) dojde v době jeho plnění z výroby. Hrozí JET FIRE unikající směsi kapaliny a par propanu," popsala událost Lenka Pecová, specialista vnější a vnitřní komunikace, jak ji dostanou nahlášenou ve středu ráno záchranáři.


Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.