23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

Litvínov - Lapka ujel s nastartovaným automobilem z Litvínova do Mostu. Hodinu po krádeži zloděje dopadli policisté z mostecké hlídkové služby právě v okamžiku, když prohledával zavazadlový prostor vozu.

Mostecký policejní komisař trestně stíhá 35letého muže z Litvínovska. Ten měl minulý týden ukrást v Litvínově auto. Podle svých slov využil okamžiku, kdy řidič opustil nastartované vozidlo.

"Údajně si všiml, jak nějaký muž odchází od vozu značky Fiat Ducato a tak zkusil otevřít dveře. Nic mu nebránilo, auto bylo opuštěné a nastartované. Ihned tedy nasedl a mizel pryč. Poškozený se právě po chviličce vracel a už jenom slyšel pískot pneumatik a viděl odjíždějící vůz," řekla mostecká policejní mluvčí Alena Bartošová. 

Policie ihned vyhlásila po automobilu pátrání. "Neuplynula ani hodina a „krátkodobý uživatel" fiatu byl dopaden. Zadrželi ho policisté hlídkové služby právě ve chvíli, kdy vozidlo zaparkoval v Mostě a zrovna měl prohledávat úložný prostor. V tu chvíli měl na sobě oblečenou vestu s firemním označením. Tu našel ve voze. Policistům uvedl, že to bylo kvůli tomu, aby zmátl policejní hlídky a svědky události," podotkla mluvčí Bartošová. 

Lapka ještě dodal, že se chtěl jenom svézt. Věci, které si chtěl přivlastnit, byly vyčísleny na čtyři tisíce korun. Vůz má hodnotu šest set tisíc. Muž nyní čelí obvinění z trestných činů neoprávněné užívání cizí věci a krádež. Na šikmé ploše se neocitl poprvé, v uplynulých třech letech byl za majetkové delikty odsouzen. Nyní mu hrozí tříleté vězení. Na případu policie nadále pracuje.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.