22. ledna 2017 Svátek má Slavomír

Litvínov - Na janovském sídlišti v Luční ulici vyrůstá nové dětské hřiště. Pro děti tam město nechalo postavit dřevěné prolézačky, domek a další doplňky včetně nových laviček.

A právě to nyní rozděluje obyvatele sídliště na dva nesmiřitelné tábory. Na sociální síti postup litvínovské radnice někteří lidé kritizují, jiní naopak chválí. Většina obyvatel totiž zbrusu novému hřišti příliš velkou životnost nedvá. Důvodem jsou nepřizpůsobiví obyvatelé, kteří v Luční ulici převžně žijí. 

"Hřiště nebude využívané. Hrát si tam, nebo lépe řečeno bordel a neplechu tam budou dělat jen cikáni. Matky s dětmi tam hrát si asi neuvidíte," stěžuje si jedna z maminek.

Roman Novák na sociální síti píše: "Kdyby to stavěli z plastů tak to zůstane protože sběrny plastů nejsou nebo jinej materiál kromě kovu."

Jana Šerková uvedla: "Teď jsou již zabudovaný 2 lavičky a pokračování zítra. Nesmíme být skeptický a musíme věřit ,že je to dělaný pro děti a tak to snad něco vydrží, když už to stojí tolik." 

Vendy Ulčová k tomu podotkla: "Ano otázkou je pro koho to hřiště dělají. Lenka V. to napsala dobře. Mám pár známých v Janově a děti tam vůbec nevypouštějí ven. Stěhují se odtamtud. A myslíte, že si toho budou tam vážit? Nebudou, zničí vše. Normální děti nemají šanci. Zbytečně investované peníze a čas... Jsem opravdu zvědavá jestli se to dožije konce roku."

Lenka Viktorová jde se svým názorem ještě dál: "To si snad dělaj prd.l, né? Krásný nový hřiště u nás za barákem a "bílé" dítě tam nevidíte. A proč? Protože se tam bojí vkročit, páč ty malý černoši je tam napadají!!!!"

Nechme se proto tedy překvapit jak dlouho hřiště vydrží a jak bude využíváno. To samé platí i o lavičkách. 

Fotografii pro zpravodajský server e-mostecko zaslala naše čtenářka Bětka Hendrichová.

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.