19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Litvínovsko - Z trestného činu násilí proti úřední osobě se zpovídá šestadvacetiletý muž z Litvínova. Skutku se měl dopustit, když při policejní honičce havaroval do policejního auta, kde zranil policistku.

O případu zpravodajský server e-mostecko.cz jako první informoval před týdenm. Vše začalo běžnou silniční kontrolou. Hamerští policisté si v Litvínově v nočních hodinách všimli auta se špatným osvětlením, a proto chtěli osádku zkontrolovat. 

"Řidič to pojal po svém a šlápl na plyn a začal hlídce ujíždět ven z Litvínova. O zastavení renaultu se pokusili také policisté litvínovské hlídkové služby. Mladý řidič opět reagoval opačně, měl najíždět do jejich vozu a vytlačovat je ze silnice," popsala honičku mostecká policejní mluvčí Alena Bartošová. 

Agresivní řidič poté dál pokračoval ve zběsilé a riskantní jízdě směrem na Horní Jiřetín. K pronásledování se přidali ještě policisté litvínovského obvodního oddělení. Asi po jednom kilometru za Jiřetínem se třem policejním osádkám podařilo pronásledované auto zablokovat.

"Ale ani to neodradilo řidiče od snahy zmizet z jejich dosahu. Když jeden z policistů vystoupil z auta, tak měl muž v renaultu náhle začít agresivně couvat. Strážce zákona musel uskočit, aby do něj nenajel. Prudkým nárazem to ale odneslo služební auto, ve kterém na místě řidiče seděla policistka," řekla Bartošová s tím, že ta při tom utrpěla zranění, se kterým musela vyhledat lékařskou pomoc a které si vyžádalo i pracovní neschopnost. Než policisté řidiče zadrželi, museli kvůli jeho agresivnímu chování použít donucovací prostředky. Jestli byl za snahou ujet vyslovený zákaz řízení, policisté nyní zjišťují. Případ je nadále v šetření.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.