19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Litvínov – Řidiči pozor! V Litvínově se změnily léta zažité zvyklosti. V Ruské ulici, jedné z hlavních tříd ve městě, platí jiné přednosti v jízdě. Nově je tato nedávno zrekonstruovaná ulice po celé své délce hlavní.

Opravy ulice trvaly bezmála rok. Původní zhotovitel stavby STAVAN EU, Jirkov, který vzešel z výběrového řízení, nezvládl ani technickou ani organizační část investice a nedodržel smluvní podmínky. Odvedl práci jen za 3,5 mil. Kč namísto 8,5 mil. Kč, proto město od smlouvy odstoupilo, vypsalo výběrové řízení na novou podlimitní zakázku, kterou vyhrála stavební společnost Herkul. Také tato společnost se potýkala s technickými problémy, ale nezaviněně. V komunikaci se objevila kaverna o objemu cca 4 m3, která ovlivnila termín dokončení.

„Ruská ulice je hotová. S odvedenou prací akciové společnosti, ale i technických služeb, které dodělávaly chodníky, je vedení města spokojeno. Na rekonstrukci v Ruské ulici plynule navazují práce ve Valdštejnské ulici od parkoviště k nákupnímu středisku Máj. Ulice získá bezpečné přechody s bezpečnostním osvětlením a v zálivech pro autobusy bude komunikace zpevněna dlažbou. Vše za cca 4,1 mil. Kč," říká k investicím města místostarosta Karel Linhart.

„Ruská ulice získala nový vzhled i bezpečnostní prvek před vchodem školy, což je ostrůvek pro školní autobus.Vzhled ulice ještě vylepšíme úpravou oddechových zón lavičkami, koši na odpadky i sadovou úpravou," dodává starosta města Milan Šťovíček.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.