20. ledna 2017 Svátek má Ilona

Janov - Prognóza a obavy skeptických obyvatel Litvínova se naplnila. Zbrusu nové dětské hřiště, které vyrostlo za blokem L na janovském sídlišti, je hojně navštěvované nejen dětmi, ale už i vandaly! První to odnesly lavičky!

Mnozí obyvatelé Litvínova se totiž obávali  dokonce si tipovali jak dlouho hřiště vydrží "neposkvrněné." Naše spolupracovnice a obyvatelka Janova Jana Šerková k tomu dodává: "I když hřiště určitě není ještě zkolaudované je dětmi každý den hojně využité ,ale už se na něm děti podepisují. Dvě lavičky jsou počmárané a rýhy od nože se objevily i na domečku, kam se chodí večer kolem třiadvacáté hodiny schovávat omladina, která tam kouří a dělá bordel," říká obyvatelka Janova Šerková.

Tamní lidé poukazují i na fakt, že v areálu hřiště nejsou nikde odpadkové koše. "A tak děti házejí vše na zem. Ale co mne nejvíce dojímá, že na pořádek a ničení v denních hodinách dohlíží matky a otcové, kteří dovádivé a neslušně chovající děti vykazují a není to jenom o tom, že by na to dohlíželi jen my bílí ale dokonce i Romové," vysvětluje obyvatelka.

"V týdnu dovezli i písek do pískoviště a je velká škoda že není oplocen celý areál hřiště, protože pískoviště je otevřené a bohužel se do něj dostanou i pouliční kočky a psi nezodpovědných lidí," konstatuje Jana Šerková.

 

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.