19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Mostecko - Policisté si posvítili na horách na cyklisty v rámci preventivní akce "Bezpečně na kole." Během akce zkontrolovali přes třicet jízdních kol.

Pěkné počasí o víkendu vylákalo cyklisty do Krušných hor. Ti tam narazili na policejní hlídky obvodního oddělení Hamr, které v této oblasti kontrolovaly právě cyklisty v rámci preventivní akce „Bezpečně na kole".

"Policisté prohlédli na třicet jízdních kol a zjišťovali, zda jsou řádně vybavena dle vyhlášky. Zajímalo je i to, zda cyklisté před jízdou nepožili alkoholické nápoje či jiné návykové látky. Technické požadavky na vybavení kol nesplňovalo deset cyklistů a jejich přestupky byly řešeny domluvou," uvedla mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková. 

"Pozitivním zjištěním byla skutečnost, že nikdo z kontrolovaných cyklistů neměl alkohol v dechu. Ti co měli v pořádku svůj dopravní prostředek, získali od mužů v uniformách reflexní prvky – odrazky na pedály a do výpletů kol. Všem pak policisté předali propagační kartu určenou pro cyklisty s výňatkem vyhlášky a preventivními radami," konstatovala policistka.

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.