20. ledna 2017 Svátek má Ilona

Litvínov - Evakuaci téměř dvou tisíc návštěvníků zimního stadionu Ivana Hlinky v Litvínově si dnes dopoledne vynutil únik čpavku. Naštěstí šlo ale jen o taktické cvičení složek Integrovaného záchranného systému.

Podle předem připraveného scénáře mělo dojít k únik čpavku ze strojovny stadionu v době simulovaného ligového utkání. Velitel zásahu cvičení Dan Schwamberger z profesionální jednotky mosteckých hasičů k tomu podotkl, že do taktického cvičení se zapojilo postupně celkem 8 hasičských profesionálních, podnikových a dobrovolných jednotek včetně hasičů z Chomutova, kteří přivezli speciální dekontaminační stanoviště. "Cvičení proběhlo celkem bez problémů. Na hodnocení je ještě příliš brzy, vše budou rozebírat rozhodčí cvičení," podotkl velitel hasičského zásahu.

 

Jako první na místo přijeli státní policisté a strážníci, kteří společně s pracovníky stadionu zahájili evakuaci návštěvníků. Přivolaní hasiči posléze v chemických ochranných oblecích zasahovali uvnitř stadionu. Do akce se vedle hasičů aktivně zapojili také policisté, strážníci i osádky záchranné služby.  

Jako figuranti posloužili žáci litvínovských základních škol a gymnázia, celkem jich na stadion dorazilo přes 1 500.

VIDEOREPORTÁŽ Z HASIČSKÉHO CVIČENÍ:

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.