22. ledna 2017 Svátek má Slavomír

Mostecko/Chlumčany - Čtyřměsíční štěně bernského salašnického psa, slyšící na jméno TUX postrádají jeho majitelé z Chlumčan na Lounsku. Za jeho nalezení majitelé vypsali dokonce odměnu.

Štěně se záhadně ztratilo ze středy 11. na čtvrtek 12. září kolem půlnoci. K pravděpodobnému odcizení pejska došlo na uzamčené zahradě u rodinného domu v Chlumčanech na Lounsku. Majitelé pejska se tak obrací na širokou veřejnost, i když vědí, že šance k nalezení jejich štěňátka je velice malá.

"Prosím tak o sdílení a o pomoc při pátrání. Pejsek byl v noci novém kotci přímo u rodinného domu," říká majitel štěněte. Naposledy byli majitelé pejska zkontrolovat kolem desáté hodiny večerní. Poté manžel, který se sprchoval, uslyšel kolem půl dvanácté nějaké zvuky a možná i zakňučení. Nevěnoval tomu však nejprve pozornost až tak po patnácti minutách šel přece jen ke kotci se podívat, ale pejsek už tam nebyl.

Objekt zahrady měli majitelé zamčený a zabezpečený, nebylo zde ani žádné viditelné poškození od vloupání do zahrady. Kotec pro psa byl ale otevřený a pejsek nikde. Podle slov majitelů nemohlo dojít k samovolnému úniku psa z kotce, protože tam byla velmi silná pružina, která evidentně fungovala. S pejskem nikdy nebyli žádné problémy, přes celý den běhal po celé zahradě, měl dostatek pohybu a nikdy se nepokusil ze zahrady utéct.

Manželé celou událost nahlásili na policii a nyní se snaží všemi prostředky jejich ztracené štěňátko najít. Pomozme jim s pátráním.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.