3. prosince 2016 Svátek má Svatoslav

Mostecko - Kompletní výsledky utkání žákovských týmů FK Baník Most 1909. Nejlepší výsledky předvedl tým FK Baník Most 1909 U13, který převálcoval FAŠV Varnsdorf U13 vysoko 27:1.

FK Baník Most 1909 U13 – FAŠV Varnsdorf U13 27:1 (13:0)

Úkol domácích byl jasný - vyhrát a co nejvíce vylepšit skóre, což se podařilo 100% splnit. Domácí byli jednoznačně lepší ve všech herních činnostech a prakticky nepouštěli soupeře na svoji polovinu hřiště.

Branky Mostu: Džuban 5, Gyenge 4, Kubiska 3, Knobloch 3, Pěnkava D. 3, Pěnkava P. 2, Macák 2, Trieu 2, Příhoda, Černý a Hrodek.

Sestava: Vohnout, Pěnkava P., Srp, Stančák, Bican, Příhoda, Kubiska, Džuban, Knobloch, Loukota, Macák; Pecháč, Černý, Rejchart, Pillár, Trieu, Gyenge, Hrodek, Pěnkava D., Bada a Lastovka.

Trenéři: Zdeněk Kubiska a Daniel Kail.

Zdeněk Kubiska, trenér: „Do dnešního utkání jsme šli s jednoznačným cílem - předvést kvalitní hru a zvítězit výrazným brankovým rozdílem. Kluci k zápasu přistoupili zodpovědně a od začátku bylo jasné, který tým dnes bude na hřišti dominovat. V průběhu celého utkání jsme soupeře prakticky k ničemu nepustili a byli jasně lepším týmem. Dokázali jsme rychle kombinovat a zároveň se prosazovat i pěknými individuálními akcemi."

FK Baník Most 1909 U12 – FAŠV Varnsdorf U12 20:3 (5:3)

V úvodu utkání působili domácí trochu svázaně a územní převahu se jim nedařilo přetavit v kýžené branky. Oba domácí týmy si sice vytvářely brankové příležitosti, ale nedůrazná a pomalá koncovka nedovolovala vytvoření potřebného náskoku. Druhý poločas už byl o něčem jiném a mladí Baníkovci si na hřišti otevřeli doslova střelnici. Neustálým tlakem a převahou přišpendlili soupeře před vlastní branku a konečně začali střílet jednu branku za druhou.

Branky Mostu: Klimt 6, Smeták 4, Vlach 2, Gedeon, Novák, Klíč, Král, Petržílka, Klepáček, Wittausch, Procházka.

Sestava: Bureš, Klíč, Gedeon, Král, Bechyňský, Vlach, Smeták, Pokorný, Hájek, Novák, Zrebňak, Dvořák, Súlovský, Petržílka, Novický, Wittausch, Minařík, Klepáček, Antropius, Procházka, Klimt, Žák.

Trenéři: Jiří Lovíšek a Libor Klíč.

Jiří Lovíšek, trenér: „Po pomalejším rozjezdu mělo utkání jednoznačný průběh. Kluci dnes dobře kombinovali a přehráli soupeře ve všech směrech."

FK Ústí nad Labem U15 – FK Baník Most 1909 U15 1:3 (1:0)

Po úvodním seznamování převzalo iniciativu hostující mužstvo, ale i přes zvýšenou aktivitu si větší šanci vypracovat nedokázalo. Mostečtí to většinou zkoušeli jen střelami ze střední vzdálenosti, s kterými si dokázal vždy domácí brankář Mrázek poradit. Ve 32. minutě se prosadil poprvé v derby ústecký tým, když využil chybu v rozehrávce mosteckých středopolařů a po rychlém protiútoku se ujali vedení zásluhou Naštického – 1:0. Tímto stavem skončilo i první dějství. Druhý poločas začal náporem mosteckého Baníku. Ve 41. minutě byl zastaven průnik Jakuba Šedivého jen nedovoleným zákrokem. Volný přímý kop zahrával Duong, který orazítkoval břevno domácí branky, a následná gólová dorážka Luboše Šedivého nebyla uznána pro ofsajd. Ve 48. minutě zahrávali hosté další z mnoha standardních situací po faulu na Drobného. Pokus Ryšky dokázal brankář Mrázek vyrazit přímo k nohám Drobného, pro kterého nebyl problém míč dopravit do sítě – 1:1. V 53. minutě se podařilo mosteckému mužstvu otočit stav utkání ve svůj prospěch, když se prosadil z dalšího přímého kopu Ryška – 1:2. V 56. minutě se na hranici pokutového území uvolnil Luboš Šedivý a ránou orazítkoval tyč. Luboš Šedivý si vše vynahradil v 62. minutě, kdy se dokázal prosadit po průniku Longauera – 1:3. V 63. minutě měli velkou příležitost ke skórování domácí, ale naštěstí pro hosty si s touto šancí poradil gólman Matulík. Hosté si už vítězství pohlídali a po závěrečném hvizdu si mohli připsat do tabulky další tři body.

Branky Mostu: 48. Drobný, 53. Ryška, 62. Luboš Šedivý.

Sestava: Matulík – Longauer (65. Fous), Schettl, Jungmann, Rusó (35. Ryška) – Vaněk (35. Drobný), Duong, Šedivý J., Klíma – Šedivý L. (65. Poláček), Korenc (45. Janů).

Trenér: Jiří Lovíšek. Asistent trenéra: Petr Melichar.

Jiří Lovíšek, trenér: „Utkání mělo dva rozdílné poločasy. V prvním nám chyběl pohyb bez i s míčem, agresivita v osobních soubojích a větší chuť do hry. Bojující domácí mužstvo bylo v tomhle ohledu lepší. Druhý poločas jsme byli více aktivní, lepší na míči a nakonec jsme dokázali vývoj utkání otočit ve svůj prospěch."

FK Ústí nad Labem U14 – FK Baník Most 1909 U14 2:7 (0:2)

Hosté vstoupili do tohoto derby s cílem naplno bodovat, ale úvodní minuty utkání patřily domácímu týmu, který si na těžkém terénu vytvořil územní převahu. Ve 12. minutě měli ústečtí první velkou šanci, když po centru zleva nebezpečně hlavičkoval Vít. Hned vzápětí měl gól na kopačce Šilhan, ale mířil jen do brankáře Němce. Ve 14. minutě se po nedorozumění mosteckých stoperů dostal do šance Turek a gólman Nejedlý jeho ránu vyrazil. V 17. minutě znovu předvedl bravurní zákrok brankář Nejedlý, když prudkou střelu pod břevno vytáhl na rohový kop! Ve 22. minutě konečně mostečtí předvedli rychlý protiútok s gólovou tečkou. Šilhan se uvolnil na levé straně, potáhl míč do pokutového území Ústí a milimetrovou přihrávkou vyzval k zakončení do prázdné branky Šímu – 0:1. Domácí mohli vyrovnat ve 24. minutě a to po dalším zaváhání mostecké obrany, ale nastřelili pouze břevno! V dalším průběhu 1. poločasu však začali mostečtí domácí přehrávat a ve 33. minutě po přihrávce Šilhana postupoval sám na ústeckou branku Gabko, jenže míč nasměroval jen do domácího gólmana. Ve 35. minutě Heidenreich přihrál Šilhanovi a kanonýr Baníku poslal mostecké do dvougólového vedení – 0:2. Ve 2. poločasu hosté zpřesnili kombinaci a začali si vytvářet brankové příležitosti. Postupně vstřelili dalších pět gólů, když se dvakrát trefil Šilhan, a po jednom přesném zásahu přidali Šorsák, Kučera a Gabko. Domácí mužstvo pouze korigovalo nepříznivý stav dvěma trefami Pietera. Hosté po zlepšeném výkonu ve 2. poločasu domácí přehráli a zaslouženě si z Ústí odvážejí vysoké vítězství v poměru 2:7.

Branky Mostu: 35., 43. a 56. Šilhan, 22. Šíma, 51. Šorsák, 64. Kučera, 70. Gabko.

Sestava: Nejedlý – Soukup, Náhlovský, Pinkr, Stíni (58. Šlégr) – Heidenreich (60. Kopecký), Kováč – Šíla (45. Šorsák), Šíma (58. Kučera), Gabko – Šilhan.

Trenér: Miroslav Šašek. Asistent trenéra: František Bobek.

Miroslav Šašek, trenér: „Do utkání jsme vstoupili laxně, vázla nám kombinace a přesnost. Navíc jsme domácím po našich hrubkách v defenzívě dovolili několik tutovek, ale podržel nás gólman Nejedlý. Postupem času jsme převzali iniciativu, kdy se náš herní výkon rapidně zvedl a v ofenzivní fázi měl vysokou úroveň."

FC Slovan Liberec U17 – FK Baník Most 1909 U17 2:0 (2:0)

Úvodní minuty zápasu měli více ze hry hosté, ale z převahy nic nevytěžili a domácí celek začínal postupně přebírat iniciativu. V 15. minutě se Liberec ujal vedení. Po centru z levé strany si našel odražený míč Šustek a střelou z 16 metrů zamířil přesně – 1:0. Ve 27. minutě se domácí tým prosadil podruhé a opět Šustek zvýšil vedení Slovanu – 2:0. Ani po změně stran se obraz hry nezměnil. Domácí měli herní převahu a další šance. Ve 44. minutě zahrávali liberečtí rohový kop, mostečtí obránci byli nedůslední, pustili lehce domácího útočníka do zakončení a gólman Stanko nebezpečnou střelu kryl. V 64. minutě po pěkné kombinační akci domácích střílel útočník jen těsně vedle mostecké branky. V 65. minutě mohl z ojedinělé akce Mostu snížit Dolejší, který vyslal nebezpečnou střelu ze vzdálenosti 18 metrů, ale domácí brankář míč vyrazil na rohový kop. Domácí pak do konce zápasu kontrolovali průběh utkání a zaslouženě vyhráli.

Sestava: Stanko – Valta (40. Pečner), Šebek, Hruštinec, Rác – Novák – Lam (51. Holečka), Kasal, Mikeska, Ducháček (65. A. Weickert) – Dolejší.

Trenér: Ladislav Jamrich. Asistent trenéra: Svatopluk Boušek.

Ladislav Jamrich, trenér: „Po dvou kvalitních zápasech s Pardubicemi a Mladou Boleslaví jsme v dnešním utkání proti Liberci nedokázali dobrý výkon zopakovat. Domácí celek pro vítězství dělal maximum, přehrál nás v nasazení, agresivitě a zaslouženě vyhrál. My jsme si nedokázali vypracovat žádnou gólovou příležitost. Od začátku sezóny nás provází velká nevyrovnanost výkonů."

FC Slovan Liberec U16 – FK Baník Most 1909 U16 6:2 (5:1)

V úvodu utkání se oba týmy dostávaly do tempa pomaleji a spíše vyčkávali na chybu soupeře. Ta přišla u hráčů Baníku, když se v 9. minutě po špatném postavení středních obránců a pozdním vyběhnutí brankáře Eichlera prosadil Adam – 1:0. V 19. minutě šel opět po chybě mostecké obrany sám z půlky útočník Liberce Petr a svou šanci bez problémů proměnil – 2:0. Ve 21. minutě zahrozili poprvé mostečtí a po pěkné kombinaci Urbana s Schönem se prvně jmenovaný zapsal mezi střelce – 2:1. Bohužel to byl jeden z mála světlých momentů hostů v tomto utkání. V dalším průběhu prvního poločasu pokračoval bezkrevný výkon Baníkovců. Po dalších hrubých chybách inkasovali ještě tři branky, jejichž autory byli dvakrát Koníř a Petr. Do poločasové přestávky se tak odcházelo za stavu 5:1. Ve druhém poločase se chtěli mostečtí fotbalisté prezentovat lepším výkonem, ale čtyři minuty po zahájení hry udělal velkou chybu Škorník a Baláž znovu skóroval – 6:1. Po tomto momentu kvalita hry upadla do průměru. Hostům z Mostu se v 46. minutě podařilo brankou Chaloupky jen kosmeticky upravit konečný stav utkání a po debaklu 6:2 odjíždí mostečtí z Liberce s prázdnou.

Branky Mostu: 21. Urban, 46. Chaloupka.

Sestava: Eichler – Z. Weickert (55. Havlín), Polcar, Záruba, Merda – A. Weickert (41. Škorník), Macháček, Urban (71. Malý), Boušek – Schön, Chaloupka (64. Kurka)

Trenéři: Tomáš Heidenreich, Ezeqiuel Rosendo. Vedoucí mužstva: Svatopluk Boušek.

Tomáš Heidenreich, trenér: „Zápas se mi nehodnotí lehce. Do utkání jsme šli s odhodláním soupeře přehrát. Výkony našich hráčů však byly velmi špatné a v zápase jsme propadli na celé čáře. Zklamaný jsem zejména z přístupu hráčů, kteří se prezentovali sobeckým pojetím a absolutním nedodržováním stanovené taktiky."