18. ledna 2017 Svátek má Vladislav

Most - Dvojice mosteckých profesionálních hasičů Lukáš Rosenkranz a Vojtěch Dvořák reprezentují pravidelně nejen okres, ale i Českou republiku i v mnoha mezinárodních soutěží TFA (z anglického „Toughest Firefighter Alive“, volně přeloženo „Nejtvrdší hasič přežívá.")

Profesionální hasiči z Mostu se tak pravidelně připravují na jednu z nejprestižnějších a zároveň nejtvrdších soutěží TFA Toughest Firefighter Alive - Nejtvrdší hasič přežívá, která je zároveň nejtěžší hasičská soutěž na světě.

Elita profesionálních i dobrovolných hasičů se pravidelně sjíždí na soutěže TFA. Želízka v ohni má i okres Most. Jeho dva hasiči z HZS Most Lukáš a Vojta tak pravidelně trénují i na domovské hasičárně.

Při jedné z posledních letoších soutěží Mistrovství Evropy v disciplínách TFA v německém Mönchengladbach, který je evropským centrem hasičského zápolení v TFA patřila dvojice Mostečanů dokonce k reprezentační skupině jedenácti českých hasičů. 

Závod TFA probíhá i v České republice a paralelně běží vždy dva soutěžící najednou. První disciplínou, kterou závodník absolvuje, je roztažení čtyř hadic typu "B" i s proudnicí. Následně přebíhá ke dvěma připraveným roztaženým hadicím, které naopak musí sbalit a umístit do připraveného boxu. Na soutěžící hasiče v plné výzbroji včetně zásahového obleku a dýchacím přístroji pak čekají ještě další disciplíny: přemístění pneumatiky, přenesení barelů plných vody, přeskok přes bariéru, přenos figuríny a zdolání například třiadvaceti pater pražské výškové budovy CITY EMPIRIA.

 

 

  

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.