22. ledna 2017 Svátek má Slavomír

Mostecko - Pouze se zimní výbavou a především zimními pneumatikami budou moci motoristé jet do vybraných, především horských lokalit počínaje pátečním 1.listopadem. Upozorňuje je na to značka Zimní výbava!

V okrese Most jde hned o sedm horských lokalit, kam v zimním období bez zimní výbavy s automobilem nesmíte! Pouze se zimní výbavou a zimními pneumatikami tak motoristé mohou jet na silnici v úseku: Horní Jiřetín - Nová Ves v Horách, Janov - Křižatky, Litvínov - Klíny, Litvínov - Meziboří, hraniční přechod Český Jiřetín, hraniční přechod Mníšek a Brandov - Litvínov. Za nedodržení vyhlášky pak hrozí řidiči pokuta až do výše dvou tisíc korun. Kromě pokuty hrozí motoristům i krácení případného pojistného plnění, pokud se stanou viníky dopravní nehody. 

Dopravní značku "Zimní výbava" musejí respektovat řidiči v České republice vyhláškou, která vešla v platnost  1. července 2008. Dopravní značka platí od 1.listopadu do 30. dubna, pokud není pod značkou umístěna dodatková tabulka, vyznačující odlišnou dobu platnosti. Konec úseku, kde je nutná zimní výbava je označen značkou "Zimní výbava - konec". Dopravní značka přikazuje řidiči motorového vozidla použití zimních pneumatik, a to u vozidel do 3,5t na všech kolech a u vozidel nad 3,5t pouze na hnaných kolech.

Dopravní policisté se i letos zaměří na namátkové kontroly motoristů směřující do horských oblastí Mostecka. Zajímat se mimo jiné budou právě i na dodržování vyhlášky ohledně zimní výbavy a zimních pneumatik. 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.