23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

Lom u Litvínova - Hlavní ulice v Lomu jsou pod dohledem kamer! Na město dohlížejí přes kamerový systém mostečtí strážníci, kteří do ulic také vyjíždějí. Mají totiž s radnicí smlouvu.

V uplynulém měsíci došlo k montáži dvou kamerových bodů. Jeden je umístěn na budově městského úřadu a monitoruje prostory náměstí Republiky a Osecké ulice. Druhý je v horní části města a monitoruje situaci v ulicích Podkrušnohorská a Vrchlického.

"Hlavním záměrem pořízení městského kamerového systému, je prevence kriminality, zvýšení bezpečnosti občanů na exponovaných místech, preventivní působení na občany a zajištění ochrany majetku. V neposlední řadě slouží též jako rychlý zdroj informací a možnost rychlého zásahu v případě nehod, požárů a jiných mimořádných událostí, díky 24 hodinové obsluze vyškolenými pracovníky Městské policie v Mostě," informovala aktuálně na svých stránkách lomská radnice.

Šéf mosteckých strážníků Bronislav Schwarz bydlí v Lomu, jeho manželka dělá ve městě starostku. Dohled nad městem získala mostecká městská policie po výběrovém řízení.

Kamery mají i v Meziboří

Na nejrušnější části Meziboří rovněž dohlížejí nové kamery ze čtyř kamerových bodů. Co se děje v ulicích horského městečka pro změnu na svých monitorech sledují litvínovští strážníci. Ti do Meziboří rovněž zajíždějí, mají s radnicí smlouvu na dvacet hodin měsíčně.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.