19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Most/Ústí nad Labem - Milovníci mladého vína se opět dočkali. Mnohé vinotéky a prodejny s vínem i na Mostecku právě dnes na svatého Martina začaly prodávat Svatomartinská vína.

Tradice Svatomartinského vína vychází ze starodávného zvyku vinařů přiťukávat si na svátek svatého Martina 11.listopadu poprvé novým, mladým a jiskrným vínem. Vínem, u kterého jsou nejen vinaři zvědaví, jaké že bude to první letošní víno?

Ochutnávky a prodej svatomartinských vín, tak jako každoročně, probíhají tradičně i na Lidickém náměstí v Ústí nad Labem, letos již po osmé. Akce je s doprovodnou hudební produkcí cimbálové muziky Slovácko mladší pod vedením Petra Marady. Celou akci pořádá ORTOPEDICKÉ CENTRUM s.r.o.


Oslavy svatomartinských vín v Ústí nad Labem byly zahájeny dnes 11. 11. 2013 od 11.00 hodin a potrvají až do 20.00 hodin. Konají se pod záštitou primátora města Ústí nad Labem Ing. Víta Mandíka a starosty městského obvodu Ústí nad Labem – město Mgr. Jana Tvrdíka a také s podporou Magistrátu města Ústí nad Labem, městského obvodu a Vinařského fondu. Celá akce je součástí celorepublikové kampaně zaměřené na propagaci mladých českých a moravských svatomartinských vín.


Oblíbená svatomartinská vína jsou mladá vína z letošní sklizně. Mají příjemnou ovocitou chuť a vůni, svěží kyselinku a nízký obsah alkoholu. Jsou velmi oblíbená i pro svou příznivou nízkou cenu. Jsou velmi vhodná pro gastronomii. Tato vína jsou vyráběna z těchto odrůd: Müller Thurgau, Muškát moravský, Veltlínské červené rané, Modrý Portugal, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe. Přijďte i Vy ochutnat a nakoupit svatomartinská vína na lidické náměstí v Ústí nad Labem.

 

 

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.