23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

Most - Podvodem se dvě Mostečanky dostaly k pěnězům ze sociálních dávek. Jedna podvedla známou, druhá se dokonce vydávala za svou setru - dvojče. Obě podvodnice nyní stíhá mostecká policie.

Vyšetřovatel kriminální policie v Mostě obvinil z přečinu podvodu 41letou ženu z Mostu. "Ta měla bez vědomí poškozené a jejího souhlasu nahlásit svoji adresu na Úřadu práce pro doručování příspěvků na péči a příspěvku na mobilitu. Sociální dávky pak po dobu několika měsíců chodily na účet obviněné, místo na adresu poškozené," popsala skutek mostecká polciejní mluvčí Ludmila Světláková s tím, že obviněná peníze měla užít pro svoji potřebu a poškozené tak způsobila škodu ve výši 58 400 korun.

Šikovně si počínala také další žena z Mostu, která získala neoprávněně dávky. "Vydávala se totiž za svoji sestru – dvojče, která byla v zahraničí. Na úřadě ohlásila ztrátu dokladu a nechala si vystavit nový občanský průkaz na jméno své sestry. S tím pak měla vyzvednout peníze na poště. Šlo o rodičovský příspěvek a přídavky na děti za dva měsíce v celkové výši 9 600 korun," uvedla Světláková. 

Policie v Mostě na základě výsledků šetření sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu podvodu 26leté ženě z Mostu.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.