19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Klíny - Jednou z mnoha novinek letošní lyžařské sezóny ve Sport areálu Klíny na Mostecku je zbrusu nová špičková rolba PISTENBULLY 600 na úpravu tamních sjezdovek. Jde o nejmodernější rolbu svého druhu v České republice.

Pracovníci Sport areálu Klíny dnes po celý den rolbu pomocí autojeřábu sestavovali v areálu lyžařského střediska. "Tento stroj máme půjčený do začátku příštího roku, kdy nám firma má dodat rolbu, kterou jsme si u nich na zakázku objednali. Jde o rolbu s nejvýkonnějším a zároveň nejmodernějším ekologickým motorem. Splňuje tak nejpřísnější emisní a ekologické limity. Předností rolby je naviják, kterým rolba zdolává a upravuje nejnáročnější sjezdové trati," vysvětlil jednatel společnosti Sport areál Klíny Ing. Josef Dlouhý.

A jak se sestavuje rolba?

Na Klíny ji přivezl kamionový transportér s demontovanými pásy, radlicí a dalšími komponenty. Ty se totiž sestavují, až na místě kvůli dopravě. Rolba by na návěsu byla totiž moc široká a zkomplikovalo by to samotný transport po silnicích z Německa do Čech. 

Dělníci tak nejprve museli rozložit speciální pásy a teprve pak s milimetrovou přesností pomocí autojeřábu na ně postavit samotnou rolbu. 

Ta se bude v letošní sezóně starat především o čtyři technicky zasněžované sjezdovky lehké a střední obtížnosti ve Sport areálu Klíny v Krušnách horách. 

VIDEOREPORTÁŽ Z OSAZENÍ ROLBY:

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.