23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

 

Most - Hořící balíky se slámou ve stájích mosteckého hipodromu zaměstnaly dnes dopoledne jednotku profesionálních hasičů. Naštěstí ale šlo pouze o taktické cvičení. Hasiči se tak učili jak správně postupovat při likvidaci požáru u stájí a hlavně, jak zachránit tamní koně a dostat je v případě nutnosti do bezpečí.

Hasiči využili příležitost a v areálu Jezdecké společnosti Hipodromu Most si tak vyzkoušeli  jaké by to bylo v případě, že by v okolí stájí mosteckého hipodromu vypukl požár. 

Zatímco jedna skupina hasičů by se starala o zdolání ohně, druhá měla za úkol záchranu  koní. Dostat je do bezpečí ale není snadné. Hasiči se tak v rámci cvičení učili také jak správně nasadit na koňskou hlavu popruhy nebo jak je vést.

Podobné cvičení, jaké dnes absolvovala směna B si v dalších dnech v areálu mosteckého hipodromu vyzkouší i zbylé dvě směny hasičů. 

Velkou výhodou pro Jezdeckou společnost Hipodrom Most je i fakt, že hasičská stanice v mosteckých Velebudicích je vzdálená jen pár stovek metrů a hasiči by tak v případě opravdového zásahu byli na místě během okamžiku.

VIDEOREPORTÁŽ ZE CVIČENÍ NA HIPODROMU:

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.