19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Mostecko - Pět měsíců unikal spravedlnosti osmadvacetiletý muž, který koncem června přepadl řidičku tramvaje přímo v kabině vozu. Mostecká policie nyní pachatele dopadla.

Mostecká policie intenzivně na loupežném přepadení řidičky tramvaje pracovala pět měsíců. Jejich úsilí se vyplatilo. V těchto dnech zjistili, kdo má závažný čin na svědomí.

"Podle kriminalistů se loupeže dopustil 28letý Mostečan. Ten měl 30. června 2013 po 22. hodině vstoupit se zamaskovaným obličejem do prostoru tramvaje před kabinu řidiče a s namířenou pistolí měl po poškozené požadovat finanční hotovost, řetízek a mobilní telefon. Žena mu z obavy věci vydala. K jejímu zranění naštěstí nedošlo," popsala skutek policejní mluvčí Alena Bartošová.

 Na 28letého muže měli policisté podezření již od samého začátku. "Chyběly jim však důkazy. Kriminalisté nyní, po spoustě provedených úkonů, potřebné materiály získali. Na základě toho policejní vyšetřovatel mladého Mostečana obvinil ze zvlášť závažného zločinu loupeže. Obviněný muž v současné době svůj veškerý čas tráví ve věznici, kde si odpykává trest za jiný skutek, také násilného charakteru," podotkla Bartošová. 

V případě uznání viny mu za přepadení řidičky tramvaje hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Policisté na případu nadále pracují.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.