24. ledna 2017 Svátek má Milena

Most - Evakuaci přibližně deseti lidí včetně čtyř dětí si dnes v podvečer vyžádal rozsáhlý požár velkého množství odpadu v opuštěném bytě zčásti vybydleného panelového domu na chanovském sídlišti. 

Požár zaměstnal dvě hasičské jednotky a policisty z mostecké hlídkové služby, kteří byli na místě jako první a evakuovali ve spolupráci s hasiči obyvatele paneláku.

Hořet začaly odpadky v prázdném bytě ve třetím patře. Panelový dům na chanovském sídlišti je specifický. Několik pater paneláku je totiž doslova rozkradeno a zůstávají tam jen obvodové stěny. Právě uvnitř těchto bývalých bytů tamní obyvatelé postupně  nanosili tuny odpadků. 

Hasiči a policisté proto při dnešním požáru dostali do bezpečí obyvatele, kteří žijí nad místem, kde hořelo. Uvnitř penaléku zůstal pod dohledem hasičů pouze jeden muž na vozíku, kterého hasiči pro jeho špatný zdravotní stav nechali v bezpečí svého bytu ve vyšším patře.

Velitel zásahu mosteckých hasičů Petr Pospěch řekl, že při příjezdu hasičů na místo byl byt celý zachvácen požárem a z místa šlehaly velké plameny. Uvnitř hořel odpad. Při požáru naštěstí nedošlo ke zranění obyvatel ani zasahujících hasičů.

Ve stejném domě zasahují hasiči při požárech i několikrát do roka. Je to i tím, že v opuštěných bytech někteří tamní obyvatelé rozřezávají zbytky doplňků domu, které by se daly ještě odcizit a hlavně dále zpeněžit. 

Spodní patra domu jsou neobydlené a opuštěné a slouží tamním lidem především jako odkladiště odpadu. Rodiny, které tímto zposobem zdevastují byt se poté "přestěhují" do bytů ve vyšších pater. Na chanovském sídlišti některé nepřizpůsobivé rodiny tímto způsobem vybydleli mnoho bytů a domů. Dva doslova průsvitné panelové domy tak v minulosti nechalo město dokonce zbourat.

Dnes na místo přijeli profesionální hasiči z Mostu a jednotka dobrovolných hasičů z Obrnic. Prvotní informace byla, že na sídlišti hoří byt, proto hasiči povolali i automobilový žebřík. Ten však nemusel být využit. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 VIDEOREPORTÁŽ ZE ZÁSAHU HASIČŮ:

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.