21. ledna 2017 Svátek má Běla

 

Most - Na neopatrné nakupující v hypermarketu Albert  se zaměřují v těchto dnech policisté i na Mostecku, a to v rámci preventivní akce Obezřetnost se vyplatí.

Policejní akce je zaměřená na nakupující, kteří dostatečně nevěnují pozornost na své osobní věci. Jde především o kabelky, batohy a jiné tašky, které si lidí nechávají pověšené na nákupním vozíku nebo je mají přes rameno a nevěnují jim dostatečnou pozornost.

Právě na takové nakupující se policisté v Albertu zaměřili při dnešní preventivní akci. Policisté nejenže nakupující upozorňovali na velké nebezpečí okradení, ale rozdávali jim i letáčky a žetonky. 

Mostecká policie tak nyní přijala opatření ke snížení trestné činnosti v předvánoční době. Jeho cílem je posvítit si zejména na kapsáře v ulicích i v obchodech. V této době se totiž na nákupy vydávají nejen zákazníci, ale začíná doba hojnosti pro kapsáře. "V souvislosti s tímto obdobím se v ulicích proto objeví i více policistů. Zvýšeným výkonem služby chce vedení mostecké policie eliminovat zejména majetkovou trestnou činnost. Nákupní shon každoročně využívají zloději," říká mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Koncentrace osob v obchodech, v ulicích a na trzích je pro zloděje velkým lákadlem. Nejvíce jsou občané ohroženi právě kapsáři. Ti využívají tlačenic a shluku lidí k okrádání. Proto policie stejně jako v době minulé upozorňuje znovu občany, aby v nadcházejícím čase měli své věci pod kontrolou. Nenechávali peněženky na vrchu tašek, nedávali je do zadních kapes kalhot ani do batohů. A nakonec důležité upozornění - nákupní vozík slouží pro nákup, ne na odložení tašky či kabelky!

VIDEOREPORTÁŽ Z PREVENTIVNÍ AKCE:

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.