19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Most - Prodej vánočních kaprů na štědrovečerní stůl vrcholí i na Mostecku. Kde lze šupináče sehnat? Především u hypermarketů a supermarketů. Zájemci ale mají poslední dva dny ke koupi šupináčů.

Oblastní manažer prodeje vánočních kaprů Jiří Jakeš dnes před Penny marketem v Mostě reportérům e-mostecko.cz řekl, že u jejich stánků si zájemci mohou přijít na jakostní kapry dovážené z Mariánských Lázní.

"Samozřejmostí je rovněž odborné zpracování ryby. Tedy usmrcení a vykuchání i další zpracování, jako je zbavení šupin," uvedl oblastní manažer prodeje kaprů Jiří Jakeš.

Vánoční kapr je tradiční štědrovečerní pokrm nejen v České republice, ale i v některých dalších zemích střední Evropy (Slovensko, Rakousko, Alsasko).

Podle průzkumů jedí na Štědrý večer kapra nebo jinou rybu asi dvě třetiny českých domácností. Šupiny z kapra jsou symbolem bohatství, proto se před večeří umisťují pod talíře, případně se drží v dlani nebo dávají do peněženky. Také ke stánkům s kapry si přicházejí zájemci pro šupiny pro štěstí.

VIDEOREPORTÁŽ Z PRODEJE ŠUPINÁČŮ:

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.