23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

Mostecko - V předvánočním čase mají kapsáři hotové žně. Mostecká policie v těchto dnech evideje zvýšené počty případů okradení.

Lidská neopatrnost mnohdy nahrává zlodějům. "Občané nejsou obezřetní a stávají se často obětí různých nenechavců, kteří buď využijí příležitosti a přilepší si, nebo obratně okrádají poškozené, kteří mnohdy ani neví, kde o svůj majetek přišli. Policisté znovu nabádají občany ke zvýšené obezřetnosti hlavně v této době. Následující  případy se staly o víkendu," uvedla mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková. A nepomáhají ani preventivní akce policistů zaměřené na nakupující v obchodních centrech, které varují před nebezpečím okradení.

Neví, kde o peněženku přišel

Neznámo kde přišel o svoji peněženku jeden muž z Mostu. Někdo mu ji odcizil z kapsy oděvu během sobotního dne. Kapsář se zmocnil i osobních dokladů poškozeného, technických průkazů k vozidlům a finanční hotovosti. Poškozený Mostečan vyčíslil hmotnou škodu na částku 16 000 korun a krádež portmonky oznámil mosteckým policistům.

Ze stolu v restauraci kdosi ukradl portmonku

Zatím neznámý pachatel se zmocnil cizí peněženky v jedné litvínovské restauraci. Poškozená mladá žena tam byla o víkendu a svoji peněženku si nechala volně položenou na stole. Ač ji měla stále v dosahu, přišla o ni. Kromě finanční hotovosti v ní měla i platební kartu a osobní doklady. Případ nyní šetří litvínovská policie.

Kapsář se činil v nákupním centru

Nemilé překvapení čekalo jednoho muže z Litvínova, který o víkendu přijel do mosteckého obchodního centra nakupovat se svoji rodinou. Během pobytu v objektu mu kdosi nepozorovaně ukradl z kapsy kalhot peněženku, ve které měl muž peníze, doklady i platební karty. Krádež zjistil v době, kdy hodlal zaplatit za zboží. Okradený vyčíslil škodu na čtyři tisíce korun.

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.