19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Mostecko - Pozor na některé internetové obchody, může jít totiž o podvod! Zjistila to mostecká policie, která v těchto dnech vyšetřuje hned několik internetových podvodů.

Nepoctivě si například vydělával osmadvacetiletý muž z Mostu. Policie ho obvinila z přečinu podvodu, za který mu může hrozit až pětiletý trest odnětí svobody. Informovala o tom mostecká policejní mluvčí ludmila Světláková s tím, že muž měl jako osoba samostatně výdělečně činná realizovat zájezd do Itálie. V jednom případě sehnal přes internet cestující, ale dopravci, se kterým uzavřel smlouvu o dopravě osob, pohledávku ve výši 61 tisíc korun do současné doby neuhradil. I ve druhém případě jednal podvodně. Prostřednictvím internetového portálu nabízel opět zájezd do Itálie. Od zájemců inkasoval platby, zájezd však nezrealizoval. Obviněný tak poškozeným osobám způsobil celkovou škodu ve výši 213 tisíc korun. Policie Mostečana stíhá na svobodě.

Klamal zákazníky, zboží nedodával, peníze inkasoval

Podvodným způsobem si obstarával peníze 20letý mladík. Na různých inzertních portálech nabízel v pěti případech prodej různého zboží, které přitom vůbec nevlastnil a také ho neměl v úmyslu zákazníkům dodat. Ti se bohužel na jeho inzeráty nachytali a za žádané zboží platili. Podnikavec „prodával" židle, stoličky, sportovní kočárek, dětský závěs a další věci. Vystupoval pod různými adresami i pod ženskými jmény. Zákazníci si zboží objednávali a převodem zaplatili celkem 5 600 korun. Vyšetřovatel mostecké policie mladého muže obvinil z přečinu podvodu.

Podváděl na internetovém bazaru

Podvodně podnikal 38letý muž z Mostu. V místě svého bydliště ze svého počítače měl nabízet prostřednictvím internetového obchodu, kde vystupoval pod různými jmény a adresy, rozličné elektronické zboží. To však neměl a činil tak jen v úmyslu vylákat od zákazníků peníze. Zájemci mu finanční prostředky posílali na bankovní účet. Svým jednáním podvedl nejméně 22 zákazníků a připravil je o peníze v celkové výši 76 000 korun. Policisté mostecké služby kriminální policie a vyšetřování Mostečana obvinili z přečinu podvodu. Za takové jednání může soud pachateli uložit až pětiletý trest odnětí svobody.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.