24. ledna 2017 Svátek má Milena

Mostecko - Profesionální i dobrovolní hasiči na Mostecku v roce 2013 nezachraňovali pouze životy lidí a jejich majetky. Jednotky nevyjížděly jen k požárům nebo nehodám, ale také ke kuriozním zásahům.

Vedle již tradičních výjezdů k otevírání zamčených bytů byli hasiči letos povoláni k několika asistencím při sundavání prstýnků z opuchlých prstů ruky. Pomoci hasičů se ale dočkalo i morče v zooshopu v mosteckém Intersparu, které uvízlo hlavou v dřevěném domečku z překližky. 

Přivolaná jednotka mosteckých hasičů pomocí pilky pomohla překližku rozřezat a morče tak vysvobodit.

V několika případech hasiči zasahovali i u koček na stromě, které díky nastavovacím žebříkům posléze zachránili.

Vedle nemých tváří ale hasiči asistovali i bezradným lidem na janovském sídlišti, kteří "přišli" o klíčky od bytu. Házet klíče dolů z okna paneláku se totiž nevyplatilo jednomu z tamních obyvatel. Hozené klíčky totiž skončily v koruně stromu. A pomoci tak beleskově přijeli opět hasiči.

Za sebou mají v letošním roce i desítky asistencí záchranné službě, kdy profesionální hasiči spolu s policisty snášeli do sanitek více než obézní pacienty vážící i 200 a více kilogramů.

Snad bude poslední den v roce nejen pro mostecké hasiče, ale i policisty, strážníky nebo záchranáře klidnější. Složkám Integrovaného záchranného systému na Mostecku, které i dnes mají službu přeje redakce e-mostecko.cz do roku 2014 vše nejlepší a co nejméně nepříjemných zásahů a všem, kteří dnes slouží klidnou směnu.

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.