19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Most - Armáda nezaměstnaných v republice se rozrůstá. Na Mostecku je podíl lidí bez výdělku stále nad průměrem Česka. Ostatně stejně jako ve všech okresech Ústeckého kraje. K 31. prosinci 2013 bylo bez práce celkem 596 833 lidí. To je o 31 520 nezaměstnaných více než ke konci listopadu a o 51 522 osob více než ve stejném období roku 2012. Vyplývá to z údajů Úřadu práce ČR

Přišla zima, úřady práce zaregistrovaly také mnoho lidí ze stavebních firem. Ilustrační foto: e-mostecko.cz

Nezaměstnanost v prosinci 2013 činila 8,2 % v rámci celé republiky. Práci hledalo 8 % žen a 8,3 % mužů.

K poslednímu dni loňského roku evidovala krajská pobočka Úřadu práce ČR celkem 65 820 uchazečů o zaměstnání v Ústeckém kraji. Jejich počet byl o 1 326 vyšší než na konci předchozího měsíce, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku je vyšší o 4 231 osob. Podíl nezaměstnaných osob na obyvatelstvu ve věku 15 - 64 let vzrostl na stávajících 11,47 %.

Podíl nezaměstnaných stejný nebo vyšší než republikový průměr vykázaly všechny okresy Ústeckého kraje, přičemž nejvyšší byl v okresech Most (13,51 %) a Ústí nad Labem (12,72 %). Nejnižší podíl nezaměstnaných byl zaznamenán v okresech Litoměřice (9,75 %) a Teplice (10,20 %).

Zemědělské okresy mají nárůst ještě vyšší než Mostecko

"Nezaměstnanost v Ústeckém kraji dle očekávání meziměsíčně vzrostla, ale její nárůst nebyl, např. ve srovnání s rokem 2012, až tak dramatický. Do značné míry se na této skutečnosti projevily příznivé klimatické podmínky, především teplé počasí a absence sněhu. Mezi nejvíce postižené okresy nárůstem nezaměstnanosti však patří Litoměřice, Louny a Děčín, tudíž okresy, ve kterých s příchodem zimních měsíců došlo k utlumení prací především v zemědělství," uvedl Michal Tuček z ústeckého úřadu práce.

Bez práce se ocitli úředníci, dělníci i servírky

"Z hlediska vzdělanosti tvořili největší část nově příchozích lidé se základním a středním odborným vzděláním. Pokud jde o profesní složení uchazečů o zaměstnání, převažovali administrativní pracovníci, montážní a manipulační dělníci, prodavači, pomocní a nekvalifikovaní pracovníci, číšníci a servírky či zedníci," vypočítala Kateřina Beránková z generálního ředitelství Úřadu práce ČR.

Zaměstnavatelé nabízeli volná pracovní místa nejčastěji ve službách, v obchodu, pohostinství, ostraze či administrativě. Značný zájem měli i o organizátory konferencí, uchazeče s technickým vzděláním, např. svářeče, soustružníky a zámečníky, a také řidiče či uklízeče.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.