23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

Most/Ústí nad Labem - Německý ovčák Aldo, policejní pes vycvičený k vyhledávání akcelerantů hoření (zápalných látek, pomocí jichž byl požár založen), má odslouženo 7 let. V požární stanici Ústí nad Labem se s ním rozloučili vyšetřovatelé příčin požáru a vední Odboru prevence Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje. Aldo dostal medaili, čestné uznání a dva pytle granulí jako odměnu za svou dobrou práci.

Záchrannářský pes Aldo.

Podle mluvčího krajských hasičů Lukáše Marvana vyšetřovatelé požárů Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje pravidelně využívají dovedností psů na vyhledávání akcelerantů hoření (zápalných látek, pomocí jichž byl požár založen) a to především v případech, kdy nelze jednoznačně vyloučit úmyslné založení požáru neznámou osobou.

"Prvním takto vycvičeným psem v rámci Ústeckého kraje byl Aldo, služební číslo 74085 s psovodem ppor. Jiřím Hromádkou, vedoucím psovodem Krajského ředitelství Policie ČR Ústeckého kraje ÚO Ústí nad Labem – skupina specializovaných kynologických činností," uvedl Marvan.

Svou úspěšnou kariéru služebního psa začal Aldo v roce 2007, a na své profesní cestě složil nejenom zkoušky služební, ale především zkoušky v nasazení v reálných podmínkách požářiště, kdy naplno využíval svých schopností. "Stal se tak nepostradatelným pomocníkem vyšetřovatelů požárů HZS Ústeckého kraje a vyšetřovatelů Policie ČR, při objasňování příčin a okolností spojených se vznikem požárů a to i na území okolních krajů. Za dobu svého působení byl Aldo nasazen na 152 požářištích při vyhledávání reziduí hořlavých kapalin," podotkl Lukáš Marvan.

Zbytek života stráví Aldo u svého pána, psovoda Policie ČR Jiřího Hromádky.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.