6. prosince 2016 Svátek má Mikuláš

Most - Nápor Mostečnů žádající sociální dávky úředníci mosteckého pracáku nezvládají. Úřad práce je tak už několik dnů v obležení klientů. A zasahovat musela dokonce i policie. Strážníci pak pouštěli dovnitř žadatele jen po malých skupinkách. Zatímco úředníci tvrdí, že situaci mají pod kontrolou, samotní klienti to vidí jako jasné selhání systému!

VIDEO: Úřad práce: Není důvod k panice, dávky vyplatíme

Jen během jednoho dne odbavili zaměstnanci Kontaktního pracoviště Úřadu práce ČR v Mostě přes 900 klientů. Jednalo se o příjemce a žadatele o dávky ze systému státní sociální podpory, hmotné nouze nebo příspěvky pro osoby se zdravotním postižením. "Aby úředníci tak obrovský nápor klientů zvládli, pomáhali jim i kolegové, kteří mají na starosti jiné agendy. Situaci korigovala i Městská a republiková Policie," vysvětluje mluvčí Úřadu práce Kateřina Beránková. 

O umístění a úpravě Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Mostě se rozhodovalo v době, kdy byl počet klientů ÚP ČR mnohem nižší. "S obsluhou velkého množství klientů v krátkém časovém rozmezí nebylo tehdy třeba počítat, a proto v současné době vnitřní prostory při větší kumulaci klientů nestačí. To se projevilo během včerejšího dne, kdy na tamní pracoviště dorazilo celkem 923 lidí. Největší část z nich (509) tvořili žadatelé nebo příjemci dávek ze systému státní sociální podpory (např. rodičovský příspěvek, přídavek na dítě, porodné či pohřebné). Další skupinou byli klienti (387) pobírající dávky v hmotné nouzi (doplatek na bydlení, příspěvek na živobytí) a také příjemci dávek (27) pro osoby se zdravotním postižením (příspěvek na péči, mobilitu)," vysvětluje mluvčí Úřadu práce Beránková. 

Vzhledem k tak vysokému počtu lidí, kteří se rozhodli v jeden den vyřídit veškeré náležitosti, aby si zajistili výplatu dávek v nadcházejícím čtvrtletí, došlo k tomu, že se na pracovišti sešli naráz. „Abychom vůbec byli schopni zajistit odbavení všech klientů, věnovali se jim naši zaměstnanci v rámci všech přepážek. Klienty odbavovali i mimo vyvolávací systém a dlouho po skončení úředních hodin. Náročnou situaci tak nakonec zvládli,“ popisuje včerejší situaci ředitel Krajské pobočky ÚP ČR v Ústí n. Labem Radim Gabriel. 

V rámci snahy o co nejhladší průběh pomáhala ÚP ČR i Městská policie a Policie ČR. V odpoledních hodinách, stejně jako dnes, nastal čas na krizové opatření. „Klienty vpouštíme do vestibulu v 15 až 30 minutových intervalech a po skupinkách 20 až 30 osob. Jedině tak jsme schopni zajistit odbavení všech příchozích a vyřídit jejich žádosti či dotazy,“ upozorňuje Radim Gabriel. V průběhu dnešního dopoledne se na Kontaktní pracoviště v Mostě dostavilo 300 lidí.

I přes veškerou snahu ze strany ÚP ČR zamezit jakýmkoli ublížením na zdraví lidí dochází bohužel k slovním přestřelkám a drobným incidentům mezi klienty. „Naši lidé dělají skutečně maximum proto, aby zajistili výplatu dávek v zákonném termínu. Je jistě velmi nepříjemné čekat ve stísněných prostorech nebo dokonce na ulici, ale řešení si vyžaduje investiční náklady. Prosíme tedy veřejnost o shovívavost a toleranci v podobných případech. Není důvod k jakékoli panice. Dávky určitě vyplatíme,“ zdůrazňuje generální ředitelka ÚP ČR Marie Bílková.


V tuto chvíli nehlásí podobnou situaci žádné z dalších pracovišť ÚP ČR v republice. Zaměstnanci fungují v plném nasazení a klienti se nemusí o své dávky obávat.

VIDEOREPORTÁŽ ZE STŘEDEČNÍHO NÁPORU KLIENTŮ:

http://www.youtube.com/watch?v=ENBWc9jeKhY&feature=youtu.be

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.