20. ledna 2017 Svátek má Ilona

Most - Řidiči pozor! Město chystá úplnou uzavírku mostu k nemocnici! Z bezpečnostních důvodů dnes rozhodlo vedení města o uzavření silničního mostu v ulici J. E. Purkyně vedoucího k mostecké nemocnici. Zákaz se týká všech vozidel, tedy i osobních automobilů a autobusů městské hromadné dopravy. Úplná uzavírka mostu vejde v platnost o půlnoci z pátku na sobotu 17. a 18. ledna. Přípravy, tedy umístění dopravního značení, probíhají již dnes, řidiči proto už nyní musejí počítat s dopravními omezeními. Informuje o tom mluvčí města Alena Sedláčková.

Vozidla se tak k nemocnici dostanou jen z druhého směru, tedy Svážnou ulicí kolem 1. základní školy. Dočasně bude zrušena autobusová zastávka MHD před poliklinikou a bude přesunuta na parkoviště vedle lékárny. Celé parkoviště bude vyblokováno a vjíždět na něj budou smět pouze autobusy městské hromadné dopravy, ty se na parkovišti budou také otáčet, protože od nemocnice pojedou zpět opět Svážnou ulicí.

Pro osobní vozy bude zřízeno dočasné podélné stání v jednom směru na spodní části mostu před uzavírkou. Využívat je možné také parkovací místa v ulici SNP pod parkem.

Včera most prohlédli odborníci, kteří konstatovali, že došlo k poruše mostního závěru a že jeho porucha se bohužel šíří velice rychle. „Předchozí prohlídka mostu proběhla zhruba před dvěma měsíci, v listopadu loňského roku, a tehdy nebyly negativní změny tak patrné. Vzhledem k tomu, že v tak krátké době došlo k významnému zhoršení, je nutné most uzavřít z bezpečnostních důvodů,“ konstatovala náměstkyně primátora Hana Jeníčková.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.