19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Most - Nejen ženy, ale i muži stále častěji navštěvují pedikúrky a vyhledávají specialisty na hygienu nohou i rukou. Nehty jsou totiž vizitkou nejen každé ženy a péče o ně tak vyžaduje pravidelnost a důkladnost. Jednou z odbornic na pedikúru a manikúru je i Mirka Diblíčková z Mostu, která své služby nabízí na třídě Budovatelů. Mezi nejčastější úkony, které  ona i její kolegyně provádějí je takzvaná skalpelová pedikúra. Tedy odborné oštěření nehtů kleštičky, zapilování pilníkem, poté odstranění zatvrdlé kůžičky okolo nehtů.

„Jde o nejrůznější zarovnávání nehtů, odstranění ostruhů na patách, léčení propadlé klenby nohou ale zaměřujeme se i na ošetření kuřích ok a otlaků," vysvětluje Mirka Diblíčková.

Nedostatečná hygiena rukou a především pak nohou žene lidi na pedikúru. Mezi nejčastější problémy patří zarostlé nehty nebo plísňová onemocnění takzvané mykózy nehtů. „Tady vidím největší problém a nemusí jít jen o nedostatečnou hygienu. Plíseň se totiž může přenášet i na veřejných koupalištích, v bazénech, společných sprchách, saunách ale i wellness a dokonce nehtových studiích. Tam se plíseň přenáší snadno proto, že jsou tam často návštěvníci naboso. Tady by lidé měli dbát zvýšené prevenci a především správně se umět dezinfikovat a čistit nohy i ruce", říká pedikérka Diblíčková.

Mykózami přitom podle průzkumů trpí každý třetí Čech. Nejčastěji postihují právě nohy a nehty. V případě, že se na postiženém místě  objeví, měla by dotyčná osoba navštívit okamžitě lékaře, neboť hrozí, že se onemocnení rozšíří po celém těle. „A právě návštěvu lékaře pochopitelně svým zákazníkům v takovém případě doporučuji," uvádí pedikérka. 

Na klasickou manikúru stále častěji přicházejí muži a to dokonce i senioři, kteří mají problém se zastřiháváním nehtů a péčí o své nohy a ruce. „Kůžičku u nehtů si zásadně nikdy nestřihejte sami. Mohli byste se poranit nebo si udělat nežádoucí záděr. Na kůžičku nanášíme kapku oleje a pomocí tyčinky z pomerančového dřívka zatlačíme," popisuje odborné ošetření nehtů Mirka Diblíčková.

Takzvaná problémová pedikúra u ní trvá přibližně 45 minut, ta bezproblémová půl hodiny. Vedle celkové manikúry si zájemci mohou nechat například i vybělit nehty speciální lázní a hojně vyhledávané jsou také parafínové zábaly rukou i nohou. Do nehtového studia Mirky Diblíčkové v ulici Budovatelů 2927/148 se zájemci mohou i předem objednat na telefonu 608 000 986 nebo prostřednictvím emailu: mirkadiblickova@seznam.cz. Odborníci tam klidentům pečují o ruce a nohy denně od pondělí do soboty od 8.00 do 16.00 hodin, přičemž soboty jsou určeny pouze pro předem objednané klienty!

A JAK SPRÁVNĚ PEČOVAT O NEHTY?

x Nehty na rukou se stříhají do obloučku - stříhejte nehty po koupeli,
kdy jsou měkké. Možné je taktéž ruce dopředu vložit do umyvadla s teplou
vodou a nechat nehty změknout.

x Po zastřižení ostré hrany zapilujte - piluje se ze strany do středu,
pouze jedním směrem (tedy ne tam a zpátky)

x Pečujte i o kůži okolo nehtů kůžička se nestříhá, jen se lehce
zatlačí směrem k nehtu.

x Nehty lze zpevnit lakem – lak se nanáší nad odlakované nehty. První
vrstvu by měl tvořit zpevňovací lak, teprve poté je možné nanést
barevný. Pozor při odlakování, nepoužívejte odlakovače s acetonem.

PR

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.