19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Most - První letošní vykázání násilníka z bytu má za sebou mostecká policie, která  využila zákonného opatření a o víkendu vykázala z bytu 27letého muže z Mostu. Bohužel zatím jen na deset dnů! Jak policisté zjistili, měl muž opakovaně již od loňského roku po dobu několika měsíců napadat fyzicky svou přítelkyni. K útokům mělo docházet vždy, když se vracel z restaurace a údajně byl pod vlivem alkoholu. 

Mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková podotkla, že tento týden se násilník ještě ani nestačil vrátit domů a své přítelkyni přes telefon už opět vyhrožoval násilím. "Nevadí mu ani to, že v bytě je jejich nezletilé dítě. Na základě zjištěných skutečností hlídka mladého muže vykázala z bytu a jeho okolí na dobu deseti dnů a poučila ho o jeho právech a povinnostech, které z institutu vykázání vyplývají," uvedla mluvčí Světláková.

Jen v loňském roce policisté v okrese Most využili dle zákona o Policii ČR institutu vykázání v 27 případech. Na základě zjištěných skutečností s ohledem na předcházející útoky a rizika, že dojde k dalším nebezpečným útoků proti životu, zdraví nebo svobodě a lidské důstojnosti, využila policie tohoto opatření a ze společného obydlí, jakož i z bezprostředního okolí společného obydlí vykázala osoby, které se měly dopustit domácího násilí.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.